Litecoin - prognozy i cena

Litecoin to młoda, ale zyskująca na popularności kryptowaluta. Coina w 2011 roku stworzył deweloper Charlie Lee. Podczas gdy Bitcoin nazywany jest krypto złotem, Litecoin nosi miano krypto srebra. Wszystko ze względu na podobieństwa między tymi dwoma walutami. Jednak mimo iż Litecoin powstał jako pochodna Bitcoina, oba tokeny zasadniczo się różnią. Chcesz kupić Litecoin, ale nie wiesz gdzie szukać najświeższych informacji o cenie i prognozach Bitcoina? Dobrze trafiłeś! W zakładce „Litecoin – prognozy i cena” znajdziesz wszystkie informacje o Litecoin. Z nami jesteś zawsze na bieżąco.

Czy wiesz, jakie są różnice między Bitcoinem a Litecoinem? Czas tworzenia się bloku w sieci Litecoin wynosi 2,5 minuty, co jest dużo lepszym wynikiem niż ten uzyskiwany przez Bitcoina. Oznacza to, że sieć Litecoin działa duże sprawniej i szybciej niż infrastruktura Bitcoina. Dodatkowo LTC, w przeciwieństwie do BTC nie używa mechanizmu „SHA-256”, a protokołu „scrypt”. Obecnie w obiegu znajduje się 56 milionów tokenów LTC, a maksymalna ilość monet wynosi 84 miliony żetonów.

Litecoin ze względu na nowoczesne rozwiązania technologiczne i dobrą kapitalizację rynkową jest popularną walutą do tradingu. Niewiele inwestorów wie, że LTC w ciągu dwóch lat od momentu powstania osiągnęła kapitalizację rynkową na poziomie 1 miliarda dolarów. Teraz Litecoin zajmuje szóste miejsce w rankingu pod względem kapitalizacji rynkowej wśród 1 600 kryptowalut dostępnych na rynku. Wycena rynkowa wynosi 8 miliardów dolarów, a cena coina utrzymuje się w granicach 146 USD za token.

Jak przedstawiała się cena Litecoina na przestrzeni lat? Od 2013 do połowy 2017 roku cena Litecoina utrzymywała się na poziomie 10 dolarów. Sytuacja ta zmieniła się w lecie 2017 roku, kiedy to cena Litecoina mocno podskoczyła do góry. Do stycznie 2018 roku wartość Litecoina wzrosła do aż 50 dolarów. W styczniu 2018 roku obserwować mogliśmy ATH (all time high – najwyższy wynik w historii) Litecoina, kiedy to LTC osiągnęło wartość ponad 300 USD. Dobra sytuacja na wykresie nie utrzymała się jednak za długo. Bessa w 2018 roku sprawiła, że cena Litecoina mocno spadła. Obecnie wartość tego coina utrzymuje się w granicach 20-30 USD.

Analitycy kryptowalutowi nie są zgodni co do prognoz Litecoina. Niektórzy traderzy uważają, że cena LTC przez kilka następnych lat utrzymywać będzie się na stabilnym poziomie kilkudziesięciu dolarów. Zdaniem innych inwestorów już niedługo podziwiać będziemy mogli kolejne szczyty Litecoina. Bez względu na prognozy Litecoina z pewnością jest to coin, który warto mieć na oku – szczególnie w długim okresie.