Litecoin chyli się ku upadkowi z powodu halvingu?

1 min czytania
Litecoin chyli się ku upadkowi z powodu halvingu?

Litecoin będzie miał swój halving w sierpniu bieżącego roku. Wzbudza on jednak sprzeczne opinie – pojawiają się głosy, że altcoin mógłby nawet zmierzać na dno.

Czym jest halving?

Jak powszechnie wiadomo, ideą kryptowalut jest ich zdecentralizowany charakter. Górnicy, wydobywając je, dodają nowe bloki informacji do bazy danych. Za swoją działalność, a także rekompensatę za wykorzystaną energię do wydobywania, nagradza się ich właśnie kryptowalutami. Istnieje górny limit podaży BTC, który wynosi 21 milionów. Po osiągnięciu tej liczby, nie wygeneruje się więcej Bitcoinów. W przypadku Litecoina górna podaż wynosi 84 miliony. Cyklicznie górnicy otrzymują jednak mniej cyfrowych monet w zamian za swoją pracę. W przypadku BTC halving ma miejsce co cztery lata, a najbliższy jest zapowiadany na maj 2020 roku. Pierwsza nagroda wynosiła 50 BTC, kolejna już tylko 25. Po wyżej wymienionym terminie będzie to już zaledwie 6.25 BTC. Jeśli chodzi o Litecoin, ostatni przypadek halvingu miał miejsce w sierpniu 2015, kolejny zapowiada się na sierpień tego roku.

Możliwe skutki

Pojawiają się sprzeczne opinie na temat najbliższego halvingu Litecoina. Jedni uważają, że może to być spore wzmocnienie altcoina, inni – tak jak analityk Brave New Coin, Josh Olszewicz – przewidują upadek.
Dla Olszewicza "upadek" oznacza zejście do poziomu 55-70 USD, co ma być skutkiem sporej rozbieżności w ostatnich dniach. Szerzej na sprawę spojrzał Nunya Bizniz, który przeanalizował wykres LTC od ostatniego halvingu w 2015 roku. Zauważono spore wzrosty przed zapowiadanym halvingiem, a jego przebycie nie miało to wielkiego znaczenia dla wartości.
Oferty Pracy Blockchain
Otwarcie giełdy Tokeneo!
Komentarze