Liquid Network wkracza do akcji

0
84
https://bitcoinmagazine.com/articles/blockstreams-liquid-network-high-value-bitcoin-payments-live/

Bitfinex ogłosił wprowadzenie sidechaina Bitcoina, stworzonego przez firmę Blockstream – Liquid Network. Ta nowa aktualizacja zdążyła już zachwycić szybszymi i lepiej zabezpieczonymi transakcjami. 

Liquid Network na Bitfinexie 

To właśnie jedna z największych giełd kryptowalutowych na świecie postanowiła wprowadzić w swój system bitcoinowego sidechaina. 

Liquid Network (nazywane też Blockstream Liquid, od nazwy firmy) to międzygiełdowa sieć rozliczeniowa, łącząca krypto-giełdy i instytucje w celu umożliwienia szybszych transakcji Bitcoinema także wydawanie zasobów cyfrowych. 

Zgodnie z oficjalną informacją, taka integracja pozwoli na ściślejsze spready giełdowe, szybszy handel, a także lepsze zabezpieczenia prywatności. 

Na ten temat wypowiedział się CEO Bitfinexa, Paolo Ardoino: 

Wydawanie Bitcoinówstablecoinów czy innych zasobów cyfrowych w ramach jednej platformy blockchainowej jest w sumie bardzo sensowne. […] Zmniejsza to obciążenie związane z integracją w przypadku giełdy takiej jak nasza, a handlowcy mogą zarządzać wszystkimi swoimi aktywami z jednego portfela. Cieszymy się, że możemy być aktywnymi członkami Liquid Network. Nie możemy się doczekać dalszego jego rozwoju. 

Wyniki już są widoczne

Jak twierdzi Federico - trader krypto, znany jako @Federico_Xmas - wdrożenie Liquid Network już teraz okazuje się bardzo opłacalne:  

Właśnie próbowałem przenieść BTC z TheRockTrading do Bitfinex za pomocą Liquida. Transakcja została zrealizowana i potwierdzona w czasie krótszym niż 5 minut, a co najważniejsze, kwota jest poufna dla zewnętrznych obserwatorów. Gratulacje zarówno dla giełd, jak i dla wszystkich innych zaangażowanych osób. 

W przeciwieństwie do publicznego blockchaina Bitcoina, transakcje przeprowadzane na nowej aktualizacji są prywatne domyślnie. Oznacza to, że zarówno kwoty, jak i rodzaje transakcji są ukryte przed osobami trzecimi. 

Liquid Network nabiera rozpędu 

Wprowadzona na rynek w październiku 2018 roku, Liquid Network szybko nabiera rozpędu. Według ostatniego wpisu na blogu, do sieci dołączyło 14 nowych członków, w tym Bluefire Capital, Huobi, OpenNode, czy Gate.io. 

Co więcej, firma ujawniła, że przez najbliższe tygodnie pojawi się jeszcze więcej członków tej sieci. Bardzo ciekawe jest to, że BitMEX również rozpoczęła współpracę z Blockstreamem w celu obsługi wpłat i wypłat L-BTC.  Dodatkowo Tether (USDT) i Stably (USDS) ujawniły również plany dołączenia do Liquida.  

W międzyczasie nowojorski prokurator generalny wydał nakaz sądowy przeciwko Bitfinexowi, domagając się pokrycia strat w wysokości 850 milionów dolarów. Chociaż na razie nie są pobierane żadne opłaty, giełda twierdzi, że będzie walczyć z „fałszywymi oskarżeniami”. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wprowadzić swój komentarz!
Proszę wprowadzić swoje imię