Lighning Torch wreszcie przekroczył granice Iranu

0
101
https://www.datadriveninvestor.com/2019/03/01/lightning-torch-initiative-spreading-the-word-about-scalable-bitcoin-micro-payments/

System transakcji za pomocą Bitcoina i sieci Lightning Network, Lightning Torch, przekroczył granicę Iranu kilka dni po skargach użytkowników na cenzurę.

Problemy z cenzurą

Z Lightning Torch korzystają użytkownicy Bitcoina, dokonując transakcji w sieci Lightning Network. System ten zyskał ogromną popularność od czasu wejścia na rynek w styczniu tego roku.

Technologiczne dziecko użytkownika Twittera znanego jako hodlonaut, ponad 230 osób trzyma tę "Pochodnię", która emanuje wręcz olimpijskim płomieniem.

Projekt ma udowodnić bezgraniczne, zdecentralizowane cechy zarówno Bitcoina, jak i Lightning. W zeszłym tygodniu spotkał się jednak z rzadką krytyką, gdy jeden z uczestników odmówił wysłania transakcji do odbiorcy w Iranie.

Odbiorcą był dyrektor wykonawczy firmy Coinex, Ziya Sadr. Pojawił się, aby uzyskać wsparcie społeczności, gdy programista z firmy Peach Inc., Vijay Boyapati, twierdził, że czynniki polityczne uniemożliwiły mu zaangażowanie Ziyi.

To smutne, że dwie pokojowo nastawione osoby nie mogą ze sobą handlować ze względu na państwo – skomentował Boyapati.

Wielka Brytania pomaga wykonać transakcję do Iranu

Od tego czasu jednak inni posiadacze Lightning Torch w tej kwestii wyłamali się z szeregu, a Ziya ma teraz szansę na otrzymanie transakcji.

Według strony projektu, to Bitgeiniog z Wielkiej Brytanii ułatwiło przeprowadzenie transakcji po otrzymaniu płatności od Bitcoin Magazine.

Lepiej popierać dalej trend Censorship Resistance.

Napisał Ziya, sugerując, że twórcy przeglądarki Tor także powinni się w to włączyć.

Poza Lightning Torch, w systemie Bitcoina nadal prężnie rozwija się sieć Lightning Network. Statystyki ze źródła monitorującego sieci, 1ML.com, potwierdzają, wzrost całkowitej pojemności w lutym o prawie 20%. Liczba nodów i kanałów wzrosła odpowiednio o 19% i 39%.

Możliwości systemu Lightning wykraczają daleko poza płatności. W ubiegłym tygodniu Blockstream użył swojej konfiguracji satelitów testowych Lightning do emisji pierwszego na świecie "kosmicznego mema”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wprowadzić swój komentarz!
Proszę wprowadzić swoje imię