LG stworzy smartfona z blockchainem

1 min czytania
LG stworzy smartfona z blockchainem

Blockchain wydaje się być istotnym elementem dla twórców najnowszych smartfonów. Po Samsungu i HTC kolejną firmą chcącą go wykorzystać w swoim produkcie jest LG.

Blockchain w LG

Jak poinformował w niedzielę serwis IT Chosun, LG zakończył już poszukiwania możliwych do współpracy firm blockchainowych oraz zdecentralizowanych aplikacji. Najbliższy flagowy smartfon koreańskiej firmy będzie posiadał aktywny blockchain. Nie wiadomo dokładnie, kiedy zostanie on zaprezentowany, ale firma podtrzymuje, że jest do tego wydarzenia gotowa, a smartfon ukaże się "wkrótce".

Najpewniej LG odpowie na innowację, którą zaproponował Samsung.

- tak komentuje sprawę jeden z pracowników LG.

Obie firmy stacjonujące w Seulu znane są z wieloletniej rywalizacji. To Samsung jednak wyszedł z inicjatywą związaną z blockchainem jako pierwszy, kiedy to uruchomił Blockchain Keystore - portfel kryptowalutowy. To właśnie wtedy LG postanowił zareagować. Uruchomiono wtedy badania na temat blockchaina, a także rozpoczęto rozmowy na temat współpracy z twórcami aplikacji opartych na tej technologii. Mają oni pomóc firmie w doskonaleniu technologii w nadchodzącym smartfonie.

W lipcu tego roku LG wystąpił do urzędów patentowych w Korei oraz w Stanach Zjednoczonych z wnioskiem o pozwolenie na stworzenie portfela kryptowalutowego. To wszystko jest jednak mocno utrudnione.

Trudno jest nam wprowadzać blockchain do smartfonów i nie powtarzać się. Znów mamy sytuację, jak wtedy, gdy Samsung wprowadził składany smartfon, a LG w odpowiedzi również stworzył telefon z podwójnym ekranem.

- dodaje pracownik LG.

Decentralizacja ekosystemu smartfonów

LG dopiero rusza z wprowadzeniem blockchaina do swojego smartfona, Samsung natomiast coraz bardziej rozwija się w tej kwestii. W ubiegłym tygodniu ogłoszono współpracę z Ground X, który ma wprowadzić na rynek blockchainową wersję flagowego smartfona Samsunga - Galaxy Note 10.

Samsung Galaxy Note 10

To właśnie Samsung wydaje się trendsetterem w dziedzinie łączenia blockchaina z rynkiem smartfonów. To z jego pomysłów czerpie między innymi LG.

Komentarze