Kurs Bitcoina – cena, notowania, wartość

Bitcoin jest bezsprzecznie najpopularniejszą i najbardziej zaufaną walutą cyfrową. Jego absolutna bezkonkurencyjność pod względem kapitalizacji rynkowej sprawia, że jest chętnie wybierany zarówno przez początkujących krypto-inwestorów, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w tej niełatwej branży, jak i doświadczonych graczy, którzy wiedzeni wizją wysokich zwrotów, inwestują swój prywatny kapitał w kryptowaluty.

Żeby lepiej zrozumieć podstawowe uwarunkowania technologiczne najstarszej spośród walut cyfrowych, należy zagłębić się w jej techniczne aspekty oraz krótką historię powstania.

kurs Bitcoina

Bitcoin to waluta kryptograficzna wprowadzona w 2009 roku przez osobę (bądź grupę osób) o pseudonimie Satoshi Nakamoto. Oparty jest na sieci Peer-to-Peer – modelu komunikacji w sieci komputerowej, zapewniającym wszystkim „hostom” te same uprawnienia, a także działającym, otwartoźródłowym oprogramowaniu typu Open-Source. Działa w obrębie technologii blockchain, a zatem oparty jest o potocznie zwany „łańcuch bloków”, który służy do przechowywania oraz przesyłania informacji o wszelkich transakcjach zawieranych w Internecie. Te zaś ułożone są w postaci następujących po sobie bloków danych.

Kryptowaluty – odnosząc się do ich definicji – powinny spełniać kilka podstawowych funkcji. Jako zdecentralizowane aktywa cyfrowe (w pełni rozproszone, nie posiadające centralnej jednostki, miejsca czy też instytucji, które mogłyby je kontrolować) powinny być traktowane zarówno jako środek płatności, źródło przechowywania majątku, a także potencjalne aktywa inwestycyjne.

Dlatego też – na przestrzeni kilku ostatnich lat, waluty cyfrowe – wśród których nieustannie prym wiedze Bitcoin – stanowiły źródło interesujących inwestycji. Niebywałe wzrosty na BTC, które obserwowaliśmy w grudniu 2017 roku, pozwoliły wzbogacić się wszystkim posiadaczom cyfrowych coinów o kilkadziesiąt (a nawet kilkaset) procent! Wartość Bitcoina w tamtym okresie sięgnęła niemal 20 tysięcy USD, co do dziś jest rekordową ceną.

Bitcoin – cena

Waluta Satoshiego Nakamoto ma jednak znaczne grono krypto-przeciwników. Krytykowana jest bowiem przede wszystkim rażąca niestabilność tej branży.

Ciągle wahający się kurs Bitcoina stanowi zatem pewne wyzwanie dla środowiska doświadczonych specjalistów. Nieustanne fluktuacje, a co za tym idzie – ryzyko idące w parze z inwestowaniem w wirtualne tokeny – sprawiają, że inwestorzy w Polsce i na świecie, podchodzą obecnie do giełd Bitcoin ze znacznie większą ostrożnością i rozwagą. Nie brakuje na świecie optymistów, którzy ścigają się w swoich prognozach dotyczących wartości Bitcoina w najbliższych latach. Jak jednak wiadomo, kurs Bitcoina w największej mierze opiera się na spekulacjach.

Zawsze – bez względu na sytuację – należy brać pod uwagę scenariusz, w którym traci się pewną część zainwestowanej przez siebie kwoty. Zanim postanowisz ulokować swój kapitał na tym rynku, upewnij się, że wiesz, jakie ryzyko temu towarzyszy. Pomóc Ci mogą przy tym przede wszystkim aktualne prognozy Bitcoina. Obserwacja rynku i trendów na nim zachodzących, przewidywania ekspertów oraz analityków, komentarze specjalistów, a także specjalistyczne raporty i inne dokumenty pomagają w podejmowaniu właściwych decyzji nabywczych.

Bitcoin – notowania

Jednym z ostatnich i kluczowych zarazem sposobów na uniknięcie niepowodzeń inwestycyjnych w branży kryptowalutowej, powinien być wykres Bitcoina, a w zasadzie jego stała obserwacja i wysuwanie na tej podstawie wniosków.

Rzetelna i dokładna analiza wykresów najpopularniejszych kryptowalut, to doskonała okazja, by poznać ten świat „od środka”, przy pomocy twardych danych. Analiza techniczna i fundamentalna, okraszona komentarzem specjalistów przeniesie wszystkich użytkowników kryptowalut w niesamowity świat wirtualnych tokenów.

Bitcoin bowiem, ze względu na swój zdecentralizowany charakter, użytkową funkcjonalność oraz rosnącą popularność jest bez cienia wątpliwości symbolem finansowej wolności, a także – przyszłością walut. Kwestią czasu wydaje się, aż BTC stanie się realnym nośnikiem wartości, tak jak waluty fiducjarne.

wartość Bitcoina

Notowania Bitcoina w 2019 roku są niezwykle optymistyczne, ponieważ od stycznia do maja wartość BTC zaliczyła wzrost o około 128%. Aktualny kurs Bitcoina (stan na 28 maja 2019) wynosi 8700 USD. Dzięki coraz większemu zainteresowaniu kryptowalutami, można podejrzewać, że cena Bitcoina już wkrótce może znów przebić barierę 10 tysięcy dolarów.