Kurs Bitcoina – cena, notowania, wartość BTC

Cena bitcoin znowu spada. Czy mamy szansę na wybicie?

Na dzień 12 lipca, sesja piątkowa znajduje się na poziomie ponad 11 tysięcy dolarów za jednego bitcoina w czasie prasy. Od dwóch sesji obserwujemy spadki kursu bitcoin. Bardzo prawdopodobne że weekend będzie należeć do kupujących.
Więcej informacji znajdziecie TUTAJ!

Cena Bitcoin powyżej 11 tysięcy!

Na dzień 3 lipca, kurs bitcoin znajduje się powyżej 11 tysięcy dolarów. Wzrost pojawił się po poprzednim spadku cen btc z 14 tysięcy, w okolice 10 tysięcy dolarów. Według najnowszej prognozy bitcoin, najpopularniejsza kryptowaluta powróci na szczyt!
Dokładne informacje znajdziecie TUTAJ!

Bitcoin jest bezsprzecznie najpopularniejszą i najbardziej zaufaną walutą cyfrową. Kurs bitcoina jest bardzo wysoki, znacznie przewyższający inne kryptowaluty. Również wartość bitcoina w rozumieniu kapitalizacji rynkowej wielokrotnie przewyższa następne w kolejności kryptowaluty.

Aktualny kurs Bitcoina

Rynek kryptowalutowy rządzi się swoimi prawami. Nic nie dzieje się z przypadku, a większość ruchów bitcoina można w miarę logicznie wytłumaczyć. Warto zwrócić uwagę na to, jak tzw. Smart Money manipulują rynkiem. Więcej na ten temat znajdziesz tutaj.

Absolutna bezkonkurencyjność, jeżeli chodzi o cenę bitcoina oraz jego kapitalizację rynkową sprawia, że jest chętnie wybierany zarówno przez początkujących krypto-inwestorów, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w tej niełatwej branży, jak i doświadczonych graczy, którzy wiedzeni wizją wysokich zwrotów, inwestują swój prywatny kapitał w kryptowaluty.

Żeby lepiej zrozumieć podstawowe uwarunkowania technologiczne najstarszej spośród walut cyfrowych, należy zagłębić się w jej techniczne aspekty oraz krótką historię powstania.

Bitcoin to waluta kryptograficzna wprowadzona w 2009 roku przez osobę (bądź grupę osób) o pseudonimie Satoshi Nakamoto. Przez wiele lat próbowano ustalić, kto tak naprawdę jest twórcą bitcoina. Wokół postaci tej powstało więc wiele legend. W 2014 roku Newsweek opublikował artykuł, w którym wskazano, iż Satoshi Nakamoto to mężczyzna zamieszkały w jednym z amerykańskich miast posługujący się tożsamością Dorian Satohi Nakamoto. Człowiek ten zgodził się na wywiad z dziennikarzami, jednak okazało się, że nie jest on tak naprawdę twórcą bitcoina. W tym samym czasie, po 5 latach konto prawdziwego Nakomoto reaktywowało się tylko po to, by napisać: I am not Dorian Nakamoto...

Bitcoin oparty jest na sieci Peer-to-Peer – modelu komunikacji w sieci komputerowej, zapewniającym wszystkim „hostom” te same uprawnienia, a także działającym, otwarto źródłowym oprogramowaniu typu Open-Source. Działa w obrębie technologii blockchain, a zatem oparty jest o potocznie zwany „łańcuch bloków”, który służy do przechowywania oraz przesyłania informacji o wszelkich transakcjach zawieranych w Internecie. Te zaś ułożone są w postaci następujących po sobie bloków danych. W każdym z nich oprócz danych na temat bitcoinów przekazywanych pomiędzy poszczególnymi użytkownikami, znajdują się także informacje o nowo powstałych (wygenerowanych) bitcoinach, które następnie otrzymują właściciele węzła za prawidłowo rozwiązaną zagadkę kryptograficzną. Warto wiedzieć, że bitcoin dzieli się do ośmiu cyfr po przecinku na mniejsze jednostki, tzw. satoshi.

Kryptowaluty –  odnosząc się do ich definicji – powinny spełniać kilka podstawowych funkcji. Jako zdecentralizowane aktywa cyfrowe (w pełni rozproszone, nieposiadające centralnej jednostki, miejsca czy też instytucji, które mogłyby je kontrolować) powinny być traktowane zarówno jako środek płatności, źródło przechowywania majątku, a także potencjalne aktywa inwestycyjne.

Dlatego też – na przestrzeni kilku ostatnich lat, waluty cyfrowe – wśród których nieustanny prym wiedzie bitcoin – stanowiły źródło interesujących inwestycji. Niebywałe wzrosty na btc, które obserwowaliśmy w grudniu 2017 roku, pozwoliły wzbogacić się wszystkim posiadaczom cyfrowych coinów o kilkadziesiąt (a nawet kilkaset) procent! Wartość bitcoina w tamtym okresie sięgnęła niemal 20 tysięcy USD, co do dziś jest rekordową ceną.

Cena Bitcoina –  Co wpływa na kurs bitcoina

Waluta Satoshiego Nakamoto ma jednak znaczne grono krypto-przeciwników. Krytykowana jest bowiem przede wszystkim rażąca niestabilność tej branży.

Ciągle wahający się kurs btc stanowi zatem pewne wyzwanie dla środowiska doświadczonych specjalistów. Nieustanne fluktuacje, a co za tym idzie – ryzyko idące w parze z inwestowaniem w wirtualne tokeny – sprawiają, że inwestorzy w Polsce i na świecie, podchodzą obecnie do giełd Bitcoin ze znacznie większą ostrożnością i rozwagą. Nie brakuje na świecie optymistów, którzy ścigają się w swoich prognozach dotyczących notowania bitcoina w najbliższych latach. Jak jednak wiadomo, kurs btc w największej mierze opiera się na spekulacjach. Od czego zatem zależy wartość bitcoina?

Ze względu na to, że ilość bitcoina jest ograniczona, przy maksymalnej podaży ryzyko inflacji nie istnieje. Należy pamiętać o tym, że cena btc nie ma nic wspólnego z siłą gospodarek, bądź instytucji finansowych. Od czego więc zależy notowanie bitcoina? Otóż opiera się ono ściśle na popycie, czyli zainteresowaniu ze strony inwestorów oraz ilości transakcji przeprowadzanych na rynku. Oba czynniki muszą ze sobą współgrać, w przeciwnym razie wystąpi tzw. bańka spekulacyjna. Dzieje się tak np. gdy ilość przeprowadzanych transakcji jest mała, sama zaś cena bitcoina jest napędzana przez szum medialny. W tym przypadku btc nie ma pokrycia w rzeczywistym świecie.

Od czego zależy kurs bitcoina

Na kurs bitcoina wpływ ma bardzo dużo czynników, zastanawiając się nad zakupem lub sprzedażą tej kryptowaluty musimy wziąć pod uwagę wiele kwestii. Od czego zależy wartość bitcoina? Otóż podobnie do innych aktywów kurs btc wyceniany jest przez rynek. Cenę bitcoina określa zaś siła podaży i popytu. Warto wiedzieć o tym, że liczba bitcoinów jest ograniczona. To oznacza, że wszystkich btc może być równo 21 milionów. Jest to jeden z głównych czynników, który wpływa na cenę bitcoina.

Zawsze – bez względu na sytuację – należy brać pod uwagę scenariusz, w którym traci się pewną część zainwestowanej przez siebie kwoty. Zanim postanowisz ulokować swój kapitał na tym rynku, upewnij się, że wiesz, jakie ryzyko temu towarzyszy. Pomóc Ci mogą przy tym przede wszystkim aktualne prognozy Bitcoina. Obserwacja rynku i trendów na nim zachodzących, przewidywania ekspertów oraz analityków, komentarze specjalistów, a także specjalistyczne raporty i inne dokumenty pomagają w podejmowaniu właściwych decyzji nabywczych.

Jak przewidzieć kurs bitcoina

Zmiany kursu bitcoina są bardzo trudne do przewidzenia, oczywiście uważne śledzenie po ile jest bitcoin oraz trendów na rynkach kryptowalutowych może pomóc w dokładniejszym określeniu, jak kurs może zachowywać się w najbliższym czasie.

Jednym z ostatnich i kluczowych zarazem sposobów na uniknięcie niepowodzeń inwestycyjnych w branży kryptowalutowej, powinien być wykres btc, a w zasadzie jego stała obserwacja notowań bitcoina i wysuwanie na tej podstawie wniosków.

Rzetelna i dokładna analiza wykresów najpopularniejszych kryptowalut, to doskonała okazja, by poznać ten świat „od środka”, przy pomocy twardych danych. Analiza techniczna i fundamentalna, okraszona komentarzem specjalistów przeniesie wszystkich użytkowników kryptowalut w niesamowity świat wirtualnych tokenów. Sprawdzanie notowań bitcoina powinno więc być priorytetem przed przystąpieniem do inwestycji.

Bitcoin bowiem, ze względu na swój zdecentralizowany charakter, użytkową funkcjonalność oraz rosnącą popularność jest bez cienia wątpliwości symbolem finansowej wolności, a także – przyszłością walut. Kwestią czasu wydaje się, aż stanie się realnym nośnikiem wartości tak jak waluty fiducjarne.

Dlaczego kurs bitcoina rośnie

Wysnuto wiele teorii na temat tego, co faktycznie ma wpływ na wzrost kurs btc. Niektórzy twierdzą, iż to, co obserwujemy na jego wykresie, jest tylko i wyłącznie wynikiem spekulacji. Drudzy obarczają winą media za szukanie taniej sensacji. To one bowiem próbują na siłę dopasować przeróżne zdarzenia  do notowań bitcoina. Jeszcze inni są zdania, że wzrost kursu btc wywoływany jest sztucznie przez maszyny, np. próbują go powiązać z handlem algorytmicznym, wykorzystuje on bowiem zautomatyzowane oprogramowanie do wyszukiwania trendów oraz określania tego, kiedy trzeba dokonać transakcji. Trudno jednoznacznie stwierdzić, co rzeczywiście napędza kursy bitcoin. Nie ma więc właściwej odpowiedzi na pytanie dlaczego kurs bitcoina rośnie.

Dlaczego kurs bitcoina spada

Cena bitcoina również odnotowuje spadki część z nich była dość spora, ich przyczyny są zróżnicowane. Tak jak w przypadku wzrostów btc, nie istnieje jednoznaczna odpowiedź na pytanie dlaczego kurs bitcoina spada. Pojawiło się tu wiele teorii. Niektórzy twierdzą, że to Smart Money powodują owe skoki. Należy pamiętać o tym, że rynek kryptowalutowy jest bardzo zmienny.

Kto ustala kurs bitcoina

Wartość bitcoina nie jest regulowana odgórnie, podlega on takim samym regułom jak przykładowo kursy klasycznych walut na giełdach. Cena bitcoina ustalana jest na podstawie popytu i podaży, czyli pomiędzy nabywcami a sprzedawcami. Może być ona kontrolowana przez użytkowników, którzy nabyli dużą ilość bitcoinów o wiele wcześniej. W momencie, gdy któryś z tzw. wielorybów zrzuciłby całą ilość swoich btc na rynek, wówczas nadmiar podaży sprawiłby, że cena zaczęłaby spadać.

Kurs bitcoina do innych walut

BTC określany jest przez wielu mianem rewolucji cyfrowej. Do jednych z najczęściej zadawanych pytań należą: po ile jest bitcoin oraz jaki jest kurs bitcoina. Najprostszym sposobem sprawdzenia tego ile kosztuje bitcoin, jest skorzystanie z wykresu jego notowań, przedstawiają one bowiem cenę btc w czasie rzeczywistym.

Kurs bitcoin do pln to 41,433.98 zł (1 lipca 2019)

Kurs bitcoin do funta to 8,744.77 £ (1 lipca 2019)

Kurs bitcoin do dolara to 11,100.43 USD (1 lipca 2019)

Wartość Bitcoina

Notowania bitcoina w 2019 roku są niezwykle optymistyczne, ponieważ od stycznia do maja wartość BTC zaliczyła wzrost o około 128%. Jaki jest więc kurs bitcoina? Obecnie  jeden bitcoin to 41239.7229 zł (stan na 1 lipieca 2019).