Korea Południowa ogłosi swoje stanowisko względem ICO?

0
193
flaga korei południowej

Południowokoreański rząd "prawdopodobnie" ogłosi swoje oficjalne stanowisko w sprawie ICO w listopadzie. Informację podała lokalna gazeta biznesowa The Investor, która poinformowała o tym w czwartek, 11 października. Jako źródło podała "najwyższego urzędnika", Hong Nam-ki.

Zgodnie z wypowiedzią szefa biura Koordynacji Polityki Rządu, Hong Nam-ki, urzędnicy z Korei Południowej przeprowadzili już szereg potrzebnych im dyskusji i debat na temat ICO. Ponoć rząd sfinalizuje już swoje stanowisko i ujawni je oficjalne w przyszłym miesiącu.

Historia pewnego zakazu

Korea Południowa najpierw zakazała ICO we wrześniu 2017 r. Wtedy określono "zbiórki" jako w praktyce formę "hazardu".

Według The Investor, Hong Nam-Ki ujawnił, że rząd badał temat i  dowiedział się, że niektóre firmy wciąż próbują przeprowadzać ICO pomimo ogólnokrajowego zakazu. Oczekuje się, że gotowy raport będzie gotowy pod koniec października.

Rząd Korei rozważał ponowne zalegalizowanie ICO w sierpniu 2018 roku. Wszystko to w ramach planów stworzenia własnej "wyspy blockchain" z siedzibą w Jeju Island Resort. Wówczas Południowokoreańskie Zgromadzenie Narodowe wraz z Ministerstwem Nauki i Informacji i Technologii Komunikacji omówiło potencjalne ramy prawne dla zbiórek i ewentualne środków ochrony inwestorów.

Edukacja, głupcze!

Korea Południowa rozpoczęła niedawno także sześciomiesięczny program szkolenia młodzieży, który obejmuje kursy dot. blockchain i innych technologii. Ogłoszenie nastąpiło po newsie o rządowych planach zainwestowania 4,4 miliarda dolarów w wiele obszarów nowoczesnej gospodarki krajowej. W tym m.in. sektor sieci bloków.

Krypto a polityka

Kryptowaluty są też w Korei Południowej od pewnego czasu sprawą polityczną. Początkiem bieżącego roku Park Sang-ki, minister sprawiedliwości, chciał ich całkowitego zakazu. Co ciekawe, odpowiedzią na jego pomysł były... masowe protesty i petycja w sprawie jego dymisji.

Na temat cyfrowych walut wypowiedział się także tamtejszy premier. Publicznie wykazywał szczere obawy o wpływ możliwego szybkiego zysku na kryptowalutach na psychikę młodych osób.

Korea Południowa jest jednak nadal jednym z głównych rynków blockchainowych i kryptowalutowych na świecie. Zresztą to ze względu na duże zainteresowanie ze strony obywateli, rząd został zmuszony do ingerencji w ten sektor nowej gospodarki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wprowadzić swój komentarz!
Proszę wprowadzić swoje imię