Korea Południowa: nowa nadzieja dla ICO

0
79
Korea Południowa: nowa nadzieja dla ICO

Pojawiła się szansa dla krypto-społeczności w Azji. Korea Południowa postanowiła debatować nad ustawą, która ma zalegalizować ICO.

Dwa lata zakazu

W 2017 roku Korea Południowa nałożyła ogólny zakaz na wszystkie formy ICO. Rząd Korei kilkukrotnie rozważał ponowne zalegalizowanie “zbiórek” w roku 2018. Na początku tego roku, po długim okresie obrad, postanowiono jednak podtrzymać decyzję o zakazie ICO. Wielu parlamentarzystów rozpoczęło kampanie na rzecz zniesienia zakazu. Ponadto część nich również potępia ciągłe przenoszenie się firm z Korei Południowej do pobliskich krajów, w których ICO jest legalne.

Korea Południowa chce zmian

Jak podaje Cryptonews, najnowsza propozycja zmian przepisów pochodzi od Lee Eon-joo - deputowanego partii prawicowej Bareunmirae. Parlamentarzysta złożył wniosek do Zgromadzenia Narodowego o zmianę ustawy o elektronicznych transakcjach finansowych. 

Propozycja Lee Eon-joo zawiera między innymi:
- Regulacje prawno-finansowe kryptowalut i giełd kryptowalutowych
- Zalegalizowanie ICO
- Przepis zobowiązujący odbiorców ICO do prowadzenia aktualnych rejestrów sytuacji finansowej na stronach internetowych firm
- Regulacje dotyczące kar za przestępstwa kryptowalutowe: winni manipulacji na rynku i innych przestępstw kryptowalutowych, mogą podlegać wysokim grzywnom. W przypadku oszukańczej działalności związanej z kryptowalutą, prowadzącej do szkód powyżej 423 600 USD, przestępcy mogą zostać skazani na karę od trzech lat do nawet dożywotniego pozbawienia wolności. 

Została również zgłoszona konkurencyjna ustawa przez Lee Sang-min - wpływowego działacza pro-blokowego z rządzącej Partii Demokratycznej

Szansa dla ICO

Południowokoreański parlament prawdopodobnie będzie debatował nad obydwoma projektami w nadchodzących tygodniach. Warto dodać, że w zeszłym miesiącu pojawiła się również inna potencjalna szansa dla ICO. Miasto portowe Busan, zostało wybrane na preferowanego oferenta do projektu wolnej strefy ekonomicznej typu blockchain. Propozycje miasta obejmują między innymi zalegalizowanie ICO. Seul ma podjąć decyzję w sprawie projektu w lipcu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wprowadzić swój komentarz!
Proszę wprowadzić swoje imię