Kolejny stan w USA tworzy prawo przyjazne kryptowalutom

0
58

Jared Polis, gubernator stanu Kolorado, podpisał przyjazną dla kryptowalut ustawę zwalniającą cyfrowe tokeny z państwowych przepisów dotyczących papierów wartościowych. Warunkiem jednak tego jest to, by "głównym celem [ich wykorzystania] była "konsumpcja".

Polis stanął na czele stanu w listopadzie. Fakt ten mógł już wtedy zaintrygować zwolenników kryptowalut, bowiem jest on znanym obrońcą i orędownikiem cyfrowych walut i blockchaina.

Na efekty nie trzeba było czekać nazbyt długo. 6 marca media doniosły, że ​​Polis podpisał dokument Colorado Token Act. Ustawa ma wejść w życie 2 sierpnia 2019 roku i ma na celu umocnienie pozycji stanu jako "centrum dla firm i przedsiębiorców, którzy chcą wykorzystać systemy krypto-ekonomiczne do zasilania modeli biznesowych opartych na technologii blockchain". 

Czysta sytuacja

Ustawa chce zniwelować wszelkie niepewności, z którymi dziś stykają się firmy i osoby, które emitują własne kryptowaluty. Przepisy oparte na Colorado Token Act będą skutecznie zwalniać kryptowaluty z państwowych regulacji dotyczących papierów wartościowych. Obowiązują jednak, jeśli "głównym celem tokena cyfrowego jest cel konsumpcyjny".

Ponadto nowe prawo wyraźnie odnosi się do modelu pozyskiwania funduszy typu ICO. Przewiduje się, że tokeny emitowane w ramach tego rodzaju działań będą zwolnione z przepisów dotyczących papierów wartościowych, jeżeli "emitent tokena cyfrowego sprzedaje [ten] token cyfrowy, który ma [z kolei] być wykorzystywany do celów konsumpcyjnych i nie sprzedaje tokena cyfrowego do celów spekulacyjnych lub inwestycyjnych."

Idąc dalej, tokeny cyfrowe będą z kolei podlegać regulacjom dotyczącym papierów wartościowych, jeśli będą wykorzystywane do celów "spekulacyjnych lub inwestycyjnych".

USA lubią kryptowaluty?

Także stan Utah może wprowadzić w życie przepisy, które zwolnią firmy z rynku blockchaina z przestrzegania przez nich ustawy o pieniądzach państwowych. Tym samym nie będą one zaklasyfikowane jako emitenci pieniędzy, co powinno ułatwić im działanie.

Inny stan - Ohio - pozwala od tego roku płacić podatku w kryptowalutach. W tym celu stworzono specjalny portal, którego zdaniem jest konwersja wpłacanych e-walut na dolary. Z nowego przywileju skorzystała np firma Overstock.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wprowadzić swój komentarz!
Proszę wprowadzić swoje imię