Użytkownicy BTC bardziej ufają zdecentralizowanym portfelom

0
53
Użytkownicy BTC bardziej ufają zdecentralizowanym portfelom

MyCrypto.com przeprowadziło sondaż wśród 200 osób w Stanach Zjednoczonych. Wynika z niego, że większość użytkowników BTC korzysta z portfeli zdecentralizowanych.

Niewielkie badanie

Serwis MyCrypto.com zadał dwustu respondentom kilka pytań w swojej ankiecie. Wiele osób płaci przy pomoct BTC za różne usługi lub towary, a ponad połowa ankietowanych używa portfeli elektronicznych.

Ponad 2/3 respondentów używa zdecentralizowanych portfeli. W związku z tym możemy wywnioskować, że klienci być może nie ufają firmom takim, jak Coinbase.

19.5% osób używa aplikacji mobilnych do inwestowania pieniędzy i aktywów nie będących kryptowalutami. 15% używa aplikacji do codziennego inwestowania coinów. W świecie kryptowalut często pojawia się narracja o "tworzeniu globalnej gospodarki", ale wciąż jesteśmy bardzo daleko od tego stanu.

– tak pisze w podsumowaniu badania serwis MyCrypto.com.

Przybliżanie rynku ludziom

Serwis powstał po to, aby przybliżyć i ułatwić świat kryptowalut przeciętnemu użytkownikowi. MyCrypto.com to jeden z kilku przypadków takiej działalności. Jedną z bardziej znaczących było Foundation for Interwallet Operability (FIO). Niektórzy nazywali go nawet "kryptowalutowym DNS-em".

Niektórzy uważają, że kryptowaluty powinny mieć swoje własne prawa wartości. Mówił o tym choćby Jimmy Song, który przyrównał BTC do nieruchomości lub metali szlachetnych. Zdaniem ekspertów, jeśli idziemy tym tokiem rozumowania, przydatność danego mienia jest mniej kluczowa, niż jego bezpieczeństwo. MyCrypto uważa, że obie rzeczy są istotne:

46% badanych uznaje kryptowaluty za długoterminowe inwestycje. To pozwala nam wywnioskować, że z punktu widzenia twórców aplikacji oraz firm zarządzających aktywami jest jeszcze sporo do poprawy w kwestii rozwoju systemów bezpieczeństwa. To pozwoli na długoterminowe plany ochrony, a zatem zwiększy chęć inwestycji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wprowadzić swój komentarz!
Proszę wprowadzić swoje imię