Keiser: Fenomen altcoinów dobiegł końca

1 min czytania
Keiser: Fenomen altcoinów dobiegł końca

Znany prezenter telewizyjny Max Keiser to kolejny z ekspertów, który przewiduje, że Bitcoin znów wzrośnie, a altcoiny nie podążą jego śladem.

Kolejna podobna opinia

Te słowa wpisują się zatem w narrację narzuconą kilka dni temu przez Petera Brandta. Porównał on obecne wzrosty Bitcoina do sytuacji z 2017 roku, gdy inne altcoiny również osiągnęły wtedy rekordowe wartości. Brandt nie po raz pierwszy pokusił się o prognozę rynków kryptowalutowych, a do tej pory jego przewidywania zazwyczaj były słuszne.
Wiele osób chciałoby powtórki z 2017 roku, kiedy Bitcoin sprawił, że altcoiny również wzrastały. Tym razem wcale nie musi do tego dojść.
Nie da się ukryć, że w ostatnim tygodniu czerwca Bitcoin zaliczył spory spadek, a altcoiny ucierpiały na tym jeszcze bardziej.

Keiser i jego analiza

Max Keiser to znany amerykański prezenter pracujący dla Russia Today. Nie tak dawno w reakcji na wypowiedzi w stacji CNBC zdecydowanie zaatakował amerykański sektor bankowy i stwierdził, że bankierzy nie mają szans, aby zastopować fenomen Bitcoina. Idąc tym tropem, Keiser podtrzymuje swoją opinię, że BTC wciąż będzie najsilniejszą kryptowalutą. Ponadto, dzięki technologiom takim jak Segregated Witness i Lightning Network, ludzie zauważą, że warto w to inwestować ze względu na bezpieczeństwo. Niemniej jednak, altcoiny wkrótce przestaną istnieć, ponieważ Bitcoin najzwyczajniej wyprze je z rynku.
Fenomen altcoinów dobiegł końca. Wskaźnik dominacji Bitcoina może wzrosnąć z obecnych 60% do nawet 90%.

Komentarze