Max Keiser: Bankierzy wiedzą, że nie zatrzymają Bitcoina

1 min czytania
Max Keiser: Bankierzy wiedzą, że nie zatrzymają Bitcoina

Amerykański prezenter stacji Russia Today, Max Keiser, w odpowiedzi na jedną z dyskusji telewizyjnych wyraził bardzo krytyczną opinię na temat sektora bankowego.

Dyskusja w CNBC

W jednym z programów stacji CNBC gościem był przewodniczący Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), Jay Clayton. Stwierdził on, że waluty fiducjarne nadal kontrolują wszystkie bankowe nadużycia prawne, co jest bez wątpienia cechą, której kryptowalutom brakuje. Pomysł, aby wprowadzić równe zasady dla wszystkich, nie spodobał się Claytonowi.
Mamy niezwykle zaawansowane przepisy i systemy monitoringu transakcji, aby zapewnić, że nikt nie manipuluje rynkami giełdowymi. Rynek kryptowalutowy nie jest w stanie tego zagwarantować.
– stwierdził szef Komisji.

Reakcja Maxa Keisera

Taki komentarz natychmiast wzbudził zainteresowanie Maxa Keisera, znanego prezentera stacji Russia Today, a także byłego pracownika Wall Street. Uważa on, że SEC wielokrotnie nie dotrzymywał danego słowa w tej sprawie, a on w swoim programie wskazywał na to dowody.
Keiser, co prawda, nie sprecyzował konkretnych przykładów, ale jego poglądy wielokrotnie miały wpływ na społeczność nabywającą BTC. Jest ona zdania, że amerykańskie organy państwowe nie są w stanie sprostać fenomenowi, jaki powstał przy udziale kryptowalut. Dodatkowo, w swoim kolejnym wpisie, Keiser punktuje sektor bankowy. Pomimo wysypu wielu scentralizowanych altcoinów w ostatnim czasie, ich jednowymiarowy charakter nie sprawi, że ludzie odwrócą się od zdecentralizowanej konkurencji.
Bankierzy wiedzą, że nie zatrzymają Bitcoina. Ich celem jest marginalizacja BTC przy pomocy napływu zcentralizowanych coinów na całym świecie. Na szczęście, ich własna korupcja będzie dla nich zabójcza.
Komentarze