Kanadyjski burmistrz wyraża obawę co do bankomatów Bitcoina

0
58

Zgodnie z informacją opublikowaną 5 czerwca bieżącego roku przez The Next Web, kanadyjski burmistrz wyraził swoje obawy co do bankomatów Bitcoina. Stwierdził bowiem, że stanowią one idealne narzędzie do prania brudnych pieniędzy oraz zasugerował ich likwidację dla dobra społeczeństwa.

Narastający problem w Vancouver

Z raportu wydanego przez lokalną policję, wynika, że przestępcy mogą z łatwością zakupić bankomat Bitcoina już za kilka tysięcy dolarów, a następnie wykorzystać go do nielegalnych celów. Władze poinformowały również, o tym, że w obecnie ilość złożonych skarg może być trzykrotnie większa, niż w ubiegłym roku.

Według strony internetowej CoinATMRadar.com w całym Vancouver jest ponad 60 bankomatów kryptowalutowych. Można je znaleźć w kawiarniach, sklepach i centrach handlowych.

Jak temu zaradzić?

Grono ekspertów wraz z lokalnymi firmami zaapelowały o zmianę przepisów federalnych dotyczących usług pieniężnych w celu zminimalizowania przestępczości. Jest to istotne posunięcie w obecnie nieuregulowanym sektorze. Z kolei burmistrz miasta Vancouver — Kennedy Stewart, zaproponował całkowitą likwidację bankomatów Bitcoina. Oczywiście była to tylko i wyłącznie jego własna opinia.

Z kolei na stronie The Star ukazała się ankieta związana z ową sprawą. Do tej pory wzięło w niej udział 287 respondentów. Zdania były dość podzielone, co ciekawe prawie połowa ankietowanych stwierdziła, że nie jest pewna tego, jak należałoby postąpić. Aż 77 osób opowiedziało się za wprowadzeniem bardziej rygorystycznych przepisów, takich jak limity transakcji, czy lepsza weryfikacja tożsamości. Prawie taki sam procent respondentów podzielił zdanie Kennedy'ego Stewarta.

https://www.thestar.com/vancouver/2019/06/04/bitcoin-atms-are-ideal-for-money-laundering-vancouver-police-warn-but-businesses-are-eager-for-regulation.html
Zapowiedziano również, że w sprawie tej zostanie przeprowadzone dochodzenie, ktorego wyniki ukażą się w trzecim kwartale 2019 roku. Działania te poparła rada miasta Vancouver i Richmond.
Pasjonatka nowych technologii i ich zastosowań. Nieustannie obserwuje rynek, by dostarczać swoim odbiorcom codzienną dawkę najnowszych informacji ze świata kryptowalut. Wierzy w potencjał blockchaina oraz w to, że technologia ta jest w stanie zrewolucjonizować wiele branż.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wprowadzić swój komentarz!
Proszę wprowadzić swoje imię