Kanadyjski uniwersytet oferuje szkolenia z blockchaina

1 min czytania
Kanadyjski uniwersytet oferuje szkolenia z blockchaina

Uniwersytet Kolumbii Brytyjskiej ogłosił uruchomienie programów szkoleniowych z blockchaina dla uczestników studiów magisterskich i doktoranckich.

Cele kursu

Inicjatywa ma na celu zbudowanie szerokiego spektrum wiedzy w tym zakresie wśród studentów. Ponadto, może to pomóc całej Kanadzie w rozwoju przemysłu blockchaina, jak również kontynuować badania nad coraz bardziej popularną dziedziną technologii. Sam kurs, oprócz wyżej wymienionych kwestii rozwoju, ma poruszać cztery konkretne dziedziny życia: zdrowie, ochronę środowiska, technologię oraz kwestie ludności rdzennej. Uniwersytet ma nadzieję, że kurs obejmie 139 studentów w ciągu 6 lat. Absolwenci tego kursu będą posiadali umiejętności i narzędzia do wprowadzania rozwiązań blockchainowych, jak również nabędą wiedzę o określaniu zapotrzebowania na technologię.
Jesteśmy dumni z możliwości bycia częścią wspólnego przedsięwzięcia, które jest pierwszym tego typu w Kanadzie. Możemy zaoferować interdyscyplinarny kurs blockchaina dla studentów, którzy stworzą kolejne pokolenie innowatorów. Ta współpraca pozwoli nam na rozwój wiedzy oraz wzrost liczby ekspertów wśród naukowców. W kwestii służby zdrowia blockchain może mieć niebagatelną wartość.
– stwierdził Uli Brödl, wiceprezes firmy farmaceutycznej Boehringer Ingelheim, która jest jednym z wiodących partnerów całego przedsięwzięcia.

Kryptowaluty na uniwersytecie

Studenci Uniwersytetu Kolumbii Brytyjskiej w Vancouver już w 2014 roku założyli we własnym gronie klub Bitcoina. Skupia się on na edukacji, ale także na wdrażaniu płatności kryptowalutami na uczelni oraz stworzenie Bitcoinowi dobrych warunków do rozwoju wśród społeczności studenckiej.
Celem klubu Bitcoina jest uruchomienie środowiska, w którym pomysły, programy, wydarzenia i interesy oparte na Bitcoinie mogą być badane.
– to fragment opisu klubu, który opracowano na jego stronie internetowej.
Komentarze