Julian Assange otrzymuje darowizny nawet za kratami

0
47
https://bitcoinexchangeguide.com/crypto-youtuber-says-wikileaks-julian-assange-is-forcing-the-bitcoin-price-to-drop/

Aresztowanie Juliana Assange'a wywołało zamieszanie na całym świecie. Spowodowało to napływ nieoczekiwanych darowizn dla aresztowanego. Fundusz obrony WikiLeaks otrzymał już około 20 000 dolarów darowizny w Bitcoinach w ciągu zaledwie 24 godzin. 

Assange, pomimo statusu aresztowanego, otrzymuje pieniądze 

Julian Assange, przez siedem lat mieszkający w londyńskiej Ambasadzie Ekwadoru, w czwartkowy poranek został aresztowany. Prezydent Ekwadoru cofnął status osoby objętej azylem założycielowi WikiLeaks. 

Zatrzymanie Assange’a wywołało niemałe zamieszanie. Redaktor naczelny WikiLeaksKristinn Hrafnsson i Edward Snowden uznali tę akcję za atak na wolność prasy. 

Osoby popierające WikiLeaks i samego Juliana Assange’a za ujawnianie korupcji wśród wysoko postawionych urzędników, zorganizowały zbiórkę pieniędzy na fundusz obrony WikiLeaks. 

Na razie przyjmują płatności w BitcoinieZCash, a także w formie tradycyjnej płatności kartami bankowymi lub czekami, a nawet gotówką. 

Bitcoin walutą wolności słowa 

Julian Assange już dawniej wstawiał się za Bitcoinem, nawet pomimo jawnej niechęci ze strony samej branży kryptowalutowej. W kwietniu 2018 roku, amerykańska krypto giełda, Coinbase, wykreśliła WikiLeaks z listy swoich użytkowników. 

W odwecie WikiLeaks oskarżyło giełdę o ukryte motywy polityczne. Wezwało również swoich użytkowników do bojkotu Coinbase, przyjmując wszelkie płatności Bitcoinem bezpośrednio. 

Początkowo WikiLeaks zaczęło przyjmować płatności kryptowalutami po 2010 roku, kiedy to instytucje kredytowe, banki i serwisy płatnicze, takie jak PayPal, cofnęły swoje poparcie. 

Od tego czasu kilka firm, jak Gab, poszło za przykładem WikiLeaks. Uznały one Bitcoina za “walutę wolności słowa” i zaczęły przyjmować krypto płatności jako sposób na otrzymywanie dochodu bez przeszkód ze strony rządu. 

WikiLeaks uzbierało już ponad 22 miliony dolarów z dotacji, a ta liczba wciąż rośnie 

Bitcoin okazał się cudownym ratunkiem zarówno dla WikiLeaks, jak i dla samego Juliana Assange’s. Nie tylko pozwolił on na uniknięcie rządowego wpływu, ale także wartość darowizn wzrosła, gdy cena Bitcoina skoczyła o całe 103,000% w ciągu 7 lat.  

Muszę złożyć szczere podziękowania amerykańskiemu rządowi, a zwłaszcza senatorom McCaine’owi i Liebermanowi. To oni popchnęli serwisy Visa, MasterCardPayPalMooneybookers i inne, by wycofały swoje poparcie dla WikiLeaks. Ten mocny bodziec skłonił nas do inwestycji w Bitcoina – i zwróciło się to nam z ponad 50,000% nawiązką. 

Rzeczywiście te wymuszone niejako inwestycje w końcu się opłaciły. To one utrzymały przy życiu tę organizację non-profit przez prawie całą dekadę.  

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wprowadzić swój komentarz!
Proszę wprowadzić swoje imię