JP Morgan wprowadza próbną wersję kryptowaluty

1 min czytania
JP Morgan wprowadza próbną wersję kryptowaluty

JP Morgan Chase wreszcie uruchomi JPM Coin. Zapowiadana od lutego kryptowaluta ma się pojawić w wersji próbnej jeszcze w tym roku.

Najnowsze plany

Znany amerykański bank, według ostatnich doniesień, interesuje się współpracą z klientami ze Stanów Zjednoczonych, Europy i Japonii, aby testowali oni nową kryptowalutę. Jej wprowadzenie ma usprawnić międzynarodowe transakcje i podwyższyć przychody firmy JP Morgan Chase.
Naszym zdaniem w najbliższym czasie – od 5 do 20 lat – większość papierów wartościowych stanie się cyfrowa lub stokenizowana. Technologia to świetna sprawa, ale potrzebuje czasu na odpowiednie regulacje prawne i na wyjaśnienie jej społeczeństwu.
– uważa Umar Farooq, szef działu usług cyfrowych i blockchaina w nowojorskim banku.

Plany znane od lutego

Już w lutym było wiadomo, że JP Morgan Chase ma plany na uruchomienie JPM Coin. Kryptowalutę od początku traktuje się jak stablecoin, aby uniknąć nadmiernych fluktuacji. Na początku ograniczono jej użycie do wewnętrznych potrzeb banku, nie może być zatem jeszcze wykorzystana w zewnętrznych transakcjach. Nowojorski gigant mocno inwestuje również w blockchain – w tym celu rozwinięto prywatną sieć zdecentralizowaną o nazwie Quorum. Są to łańcuchy oparte na Ethereum. Jak twierdzi Farooq, bank potrzebuje jednoznacznych zezwoleń o charakterze prawnym, aby rozpocząć pilotażowe transakcje z użyciem JPM Coin. W tym celu nawiązano też współpracę z Microsoftem, aby sprostać wszelkim ewentualnym trudnościom technologicznym, z którymi walczą klienci.

Komentarze