Jak zrobić portfel papierowy dla bitcoina?

0
159
Jak zrobić portfel papierowy dla bitcoina?

Klucze prywatne i publiczne są drukowane na papierowym portfelu zwykle w formie QR kodu, przy czym ten ostatni służy również jako adres. Można po prostu skopiować i wkleić klucze do dokumentu tekstowego i wydrukować (kasując później kopię na komputerze). Możesz też skorzystać z jednej z bezpłatnych usług internetowych, które generują portfel do druku. Generowanie kluczy odbywa się zwykle w przeglądarce, więc nigdy nie są przesyłane w Internecie. Aby być pewnym, wyczyść przeglądarkę po wydrukowaniu. I nigdy nie przechowuj obrazu papierowego portfela na komputerze lub telefonie.

Niektóre usługi związane z papierowymi portfelami mają ładny wygląd, który można ciąć, składać i uszczelniać, dzięki czemu są łatwą i stosunkowo bezpieczną formą przechowywania bitcoin w trybie offline. Wysyłasz bitcoin na adres publiczny wyświetlony w portfelu, a następnie przechowujesz go w bezpiecznym miejscu.

Bezpieczeństwo

To, co sprawia, że portfele papierowe są bezpieczne, to fakt, że są one całkowicie offline (ogólnie znane jako "cold storage/cold wallet"). Nie są w zasięgu hakerów, a twój bitcoin nigdy nie jest powierzony osobom trzecim. Tak długo, jak papierowy portfel jest bezpieczny, twoje środki również będą.

Ale w tym tkwi względny brak bezpieczeństwa. Ktoś może znaleźć twoją kryjówkę, wziąć wydruk, wydać wszystkie bitcoiny powiązane z tymi kluczami i zwrócić kartkę, tak abyś nigdy nie wiedział.

Bardziej bezpieczna wersja wymagałaby złożenia papieru tak, aby klucz prywatny był ukryty przed wzrokiem, zaklejając zgięcie plombą, której nie można zerwać ani wymienić (wystarczy wyszukać "plomby zabezpieczające przed naruszeniem zawartości", jest wielu różnych dostawców i modeli ) i upewnienie się, że klucz prywatny nie będzie widoczny, nawet jeśli złożony papier zostanie przyłożony do światła.

Nawet to nie jest szczególnie bezpieczne. Co zrobić, jeśli folder, szuflada lub pudełko, w którym przechowujesz portfel znajdzie się pod wodą?

Oczywiście, jest to mało prawdopodobne, ale kiedy zabezpieczasz dużo bitcoinów, opłaca się myśleć o najgorszych scenariuszach (i hej, co ze zmianą klimatu i wszystkimi...). Tak, pomoże ci szczelnie zamknięta plastikowa torba.

Jak chronić papierowy portfel przed ogniem? Nie mam pojęcia. Przechowywać w zamrażarce? (To można nazwać " zimnym przechowywaniem")

Również sam papier nie jest najtrwalszą z substancji. Oprócz oczywistego ryzyka pożaru lub zalania, atrament może z czasem zniknąć, co uniemożliwi odczytanie kluczy. Brak czytelnych kluczy = brak bitcoina.

Nawet przy papierowych portfelach możesz sprawdzić swoje saldo w każdej chwili za pomocą blockchain.info (wystarczy wpisać swój klucz publiczny w polu wyszukiwania). Większość portfeli online umożliwia importowanie danych z papierowego portfela. Aby wydać te bitcoiny, zostaniesz poproszony o wpisanie informacji o kluczu prywatnym lub zeskanowaniu kodu QR klucza prywatnego (czasami nazywany "QR").

Niektóre dobre generatory portfeli papierowych:

Bitaddress.org i Walletgenerator.net to otwarte adresy losowe i generatory kluczy, które używają silnika przeglądarki JavaScript, więc żadne klucze nie są wysyłane przez Internet. Przesuwanie myszy w celu stworzenia entropii i haszowania znakami jest jeszcze większą zabawą. Ta losowa sekwencja jest następnie używana do generowania kluczy publicznych i prywatnych, które są wyświetlane na następnym ekranie do drukowania.

Bitcoinpaperwallet.org utworzy kolorowy wydruk papierowego portfela, z odpowiednimi liniami zagięcia i posiada również w ofercie naklejki zabezpieczające przed naruszeniem.

Mycelium oferuje oryginalny i jeszcze bezpieczniejszy sposób generowania papierowych portfeli za pomocą klucza USB podłączanego bezpośrednio do drukarki. Urządzenie generuje papierowy portfel, który automatycznie się drukuje, nie dotykając nawet komputera.

(Uwaga: konkretne firmy wymienione tutaj nie są jedynymi dostępnymi opcjami).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wprowadzić swój komentarz!
Proszę wprowadzić swoje imię