Jak założyć portfel Bitcoin?

0
1317

Jak założyć portfel Bitcoin?

Zastanawiasz się czym jest i po co Ci portfel bitcoin? W takim razie ten artykuł jest właśnie dla ciebie! Jeśli chcesz kupić Bitcoiny, musisz najpierw uzyskać adres portfela Bitcoin. Warto zatem dowiedzieć się jak taki portfel stworzyć.

Portfel Bitcoin – co to jest?

Portfel Bitcoin - potocznie jest to portfel. Portfel Bitcoin jest niezbędny do tego, żeby robić trading Bitcoina, czyli kupować i sprzedawać tę walutę.

Bitcoin to najczęściej wybierana kryptowaluta przez inwestorów. Niedoświadczeni traderzy doceniają go za wysoką kapitalizację rynkową i stabilną cenę. Analitycy z wieloletnim doświadczeniem kupują Bitcoina bo wiedzą, że to świetna, długoterminowa inwestycja. Chcesz kupić pierwsze Bitcoiny, ale nie wiesz, jak zacząć? Jak założyć portfel na Bitcoiny? Nie jesteś pewien, po co tworzy się portfele kryptowalutowe? W tej zakładce internetowego magazynu o wirtualnych tokenach dowiesz się wszystkiego na temat portfeli kryptowalutowych.

Wielu początkujących inwestorów nie wie, że przed zakupem Bitcoina niezbędne jest założenie portfela kryptowalutowego. W wallet’cie „przechowywać” będziesz zgromadzone przez siebie aktywa – a raczej kawałki kodu, który je reprezentuje. Bitcoiny, tak jak inne zdecentralizowane kryptowaluty, tak naprawdę mieszczą się w odpowiednich protokołach Blockchain. Na Twoim portfelu kryptowalutowym znajdować będzie się zapis konkretnego fragmentu kodu, który kupiłeś na giełdzie.

Twój portfel kryptowalutowy zawierać będzie adres Bitcoina – ten sam numer, co przy kluczu publicznym. Funkcję klucza publicznego przyrównać można do numeru konta w tradycyjnym banku: każdy może go zobaczyć i wpłacić na niego pieniądze. Portfele kryptowalutowe oprócz klucza publicznego, zawierają także klucze prywatne. Jego zadaniem jest chronienie posiadanych przez Ciebie Bitcoinów – podobnie jak w przypadku kodu PIN do karty kredytowej. Z tego powodu numer swojego klucza prywatnego powinieneś chronić i zapisać w bezpiecznym miejscu. W przeciwnym razie możesz utracić dostęp do swoich wirtualnych pieniędzy. Korzystanie z kupionych Bitcoinów możliwe jest wyłącznie dzięki posługiwaniem się kluczem prywatnym i publicznym.

Istnieje więcej zastosowań kluczy prywatnych i publicznych. Numery kluczy przypisane mogą być do konkretnych fragmentów kodu Bitcoina. Dodatkowo możliwe jest wyświetlenie listy powiązanych transakcji oraz bieżące saldo konta – wszystkie dane dostępne są w łatwy i przejrzysty sposób.

Podkreślenia wymaga fakt, że w portfelu kryptowalutowym nie przechowujesz fizycznych monet Bitcoina. W Twoim portfelu znajduje się jedynie „pozwolenie na wydanie” tych walut. Jeśli stracisz dostęp do tego „pozwolenia”, stracisz również swoje Bitcoiny, ponieważ nie będziesz miał już do nich dostępu. Dlatego zadbaj o to, by Twoje klucze były bezpieczne i niedostępne dla innych osób.

Większość dostępnych obecnie na rynku portfeli kryptowalutowych to tak zwane „thin wallets” lub portfele SPV (Simplified Payment Verification), które wyróżnia uproszczony proces weryfikacji danej płatności. Tego typu portfel Bitcoin z pewnością znajduje się po zainstalowaniu na Twoim telefonie komórkowym.

Portfel Bitcoin to wbrew pozorom niezwykle ciekawy i rozległy aspekt branży kryptowalutowej. Wallet’y, w trosce o zapewnienie bezpieczeństwa i wygody, są nieustanie ulepszane. Narzędzia te stale ewoluują pod względem wydajności i funkcjonalności. Portfel na bitcoiny są ważnym elementem adopcji kryptowalut na szeroką skalę. Łatwość użytkowania i wysoki stopień bezpieczeństwa sprawia, że coraz więcej osób decyduje się na inwestycje w kryptowaluty.

Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek dotyczących wyboru i ustawienia portfela Bitcoin, aby można było wskazać go jako odbiorcę przesyłanych wartości BTC. Służy też by przechowywać tam monety i używać go do przyszłych transakcji. W artykule przedstawimy również, gdzie założyć portfel na bitcoiny a także jak działa portfel na bitcoiny.

Jak wybrać najlepszy portfel Bitcoin?

Najpierw omówimy jak i gdzie założyć portfel na bitcoiny. Pierwszym oficjalnym zasobem, w którym można zdobyć portfel Bitcoin jest Blockchain.info. Istnieje jednak wiele alternatywnych opcji konfigurowania portfela. Właśnie dlatego pierwszym krokiem do uzyskania portfela i umieszczenia tam swoich aktywów, jest wybór właściwego dostawcy portfela Bitcoin.

Jest tylko kilka punktów, o których należy pamiętać podczas podejmowania decyzji, dotyczącej zakładania portfela bitcoin:

 1. Portfel na komputery, portfel aplikacji lub sprzętu - sprawdź te podstawowe rodzaje portfeli bitcoin przed dokonaniem wyboru;
 2. Portfel bitcoinowy lub portfel wielowalutowy - niektóre portfele umożliwiają przechowywanie wielu walut w jednym miejscu;
 3. Wbudowana opcja wymiany - niektóre portfele, takie jak Coinomi lub Exodus, mają wbudowaną usługę wymiany, która może znacznie uprościć Twoją przyszłą działalność;
 4. Ostatnia, ale nie najmniej ważna - reputacja dostawcy; Nigdy nie powierzaj swoim funduszom usług o niepewnej reputacji i zawsze miej świadomość, że fałszywe przechowywanie to szeroko rozpowszechniona strategia oszustwa kryptograficznego.

Jeśli masz kilka odpowiedników lub równorzędne opcje, zwróć uwagę na opłatę portfela, która również może być obecna. Skontaktuj się z supportem by sprawdzić jakość świadczonej usługi wsparcia, ponieważ jest potrzebna czasami, gdy musisz zsynchronizować lub zaktualizować swój portfel. Decyzja gdzie założyć portfel na bitcoiny jest ważna, dlatego dobrze zastanów się, jakie są twoje potrzeby odnośnie przechowywania kryptowalut.

Jak stworzyć portfel na Bitcoiny:

Gdy już wiesz jaki portfel bitcoin potrzebujesz, należy omówić jak założyć portfel na bitcoiny. Banalnie brzmi ale prześledź przewodnik krok po kroku.
Zwykle konfigurowanie portfela Bitcoin to intuicyjna, kompleksowa procedura składająca się z trzech kroków.

 1. Wybierz dostawcę portfela bitcoin i wejdź na platformę dostawcy - będziesz musiał się tam zarejestrować
 2. Poddaj się procedurze rejestracji - zwykle rejestracja polega na podaniu kilku podstawowych danych
 3. Zweryfikuj swój adres email - zawsze po rejestracji musimy potwierdzić swój adres email.
 4. I gotowe! Twój portfel bitcoin jest już założony w najszybszy możliwy sposób. Cała procedura może się jednak różnić, w zależności od miejsca gdzie zakładamy portfel bitcoin. Opisany proces dotyczy portfeli zakładanych przez internet. Dla tych, którzy dopiero zaczynają poruszać się w świecie kryptowalut, polecamy ten sposób zakładania portfela.

  Jak działa portfel na bitcoiny?

  Po wykonaniu tych trzech prostych kroków opisanych powyżej, twój portfel bitcoin będzie gotowy do użytku. Warto zatem wyjaśnić jak taki portfel działa. Portfel bitcoin jest narzędziem które przypomina zwykłe konto bankowe. Portfel na bitcoiny jest chroniony hasłami, dzięki czemu tylko jego właściciel ma do niego dostęp. Portfele bitcoin instalowane na komputerze posiadają dwa klucze - publiczny, który jest potrzebny do zweryfikowania konta oraz prywatny który pozwala na dokonywanie przelewów z portfela. Istnieją również portfele sprzętowe i są fizycznym urządzeniem służącym do przechowywania środków. Takie portfele bitcoin cieszą się wysokim poziomem bezpieczeństwa ponieważ są całkowicie odcięte od internetu, co zwiększa ich ochronę. Portfel na bitcoiny może mieć również formę e-portfela, czyli takiego zakładanego przez stronę internetową. Sposób zakładania portfela bitcoin online został opisany w punkcie wyżej.

  Jak kupić Bitcoiny?

  Teraz gdy wiesz już jak stworzyć portfel na bitcoiny, warto dowiedzieć się gdzie możesz te bitcoiny kupić. Istnieje wiele sposobów na kupno Bitcoinów za pieniądze, łącznie z gotówką, kartą bankową lub dowolnymi innymi wybranymi środkami płatniczymi. Różnią się one prędkością, prostotą procedury zakupu i poziomem anonimowości.

  Platforma Tokeneo.Cash oferuje sposób na szybką, bezpieczną i minimalną autoryzację procesu zakupu Bitcoinów za pomocą szybkiej płatności lub karty bankowej. Ten proces płatności jest obsługiwany przez naszego partnera i wystarczy wykonać kilka prostych kroków. Opcja zakupu jest dostępna zarówno za pośrednictwem naszej strony internetowej, jak i Aplikacji a wkrótce w punktach fizycznych kantorowej wymiany walut, który można znaleźć u naszych partnerów.

  Teraz wiesz doskonale jak założyć portfel na bitcoiny i zasilić go odpowiednimi środkami. Życzymy powodzenia w prowadzeniu portfela bitcoin i zachęcamy do śledzenia kursów btc dostępnych na stronie Tokeneo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wprowadzić swój komentarz!
Proszę wprowadzić swoje imię