Jak kupić bitcoin - dowiedz się gdzie i jak bezpiecznie kupić btc

4 min czytania
Jak kupić bitcoin - dowiedz się gdzie i jak bezpiecznie kupić btc

Aby posługiwać się kryptowalutą bitcoin, wystarczy podstawowa znajomość obsługi komputera i odpowiednie korzystanie z internetu. Bezpiecznie poruszanie się w sieci i strzeżenie swoich prywatnych danych sprawia, że ryzyko utraty bitcoinów zmniejsza się do minimum. Jeżeli chcesz dowiedzieć się gdzie można kupić bitcoiny oraz jak kupić bitcoin w Polsce, ten artykuł jest właśnie dla Ciebie.

W artykule dowiesz się:
 • Jak i gdzie kupić bitcoin
 • Jak anonimowo kupić bitcoin
 • Kupno bitcoin PayPal
 • Jak kupić bitcoiny za sms
 • Jak kupić bitcoin za złotówki

Jak kupić bitcoin

Od momentu gdy kryptowaluty, a zwłaszcza bitcoin, podbił światowe rynki, coraz więcej ludzi zastanawia się jak kupić bitcoin oraz gdzie kupić bitcoin. Rynek kryptowalut oferuje wiele wygodnych sposobów dla tych, którzy szukają jak szybko kupić bitcoin. Pierwszą możliwością jest kantor Bitcoin lub skorzystanie z giełdy kryptowalut, która umożliwia zakup i sprzedaż bitcoinów, od innych użytkowników platformy. Jedną z najbardziej rozpoznawalnych giełd na polskim rynku jest BitBay.net. Jej największymi zaletami, są prosty w obsłudze interface oraz niskie marże. Innym przykładem giełdy, gdzie można kupić bitcoin jest CoinDeal - jedna z czołowych platform w Europie. Kryptowaluty możesz kupić także bezpośrednio od innych użytkowników. Mowa o sprzedaży poprzez bezpośredni kontakt ze sprzedającym. Gdzie kupić bitcoin w ten sposób? Do wyboru masz np. serwis localbitcoins.com lub Polskie Forum Bitcoin, gdzie możesz poszukać ogłoszeń innych użytkowników lub wystawić swoje ogłoszenie. Poniżej przedstawimy inne sposoby jak kupić bitcoin.

Jak anonimowo kupić bitcoin

Anonimowy zakup bitcoin w przypadku niewielkich ilości jest stosunkowo łatwe. Problem pojawia się przy próbie zakupu większych sum. Aby anonimowo kupić bitcoin można skorzystać  bitomatów (BTC ATM). Urządzenia te, stają się coraz bardziej popularne, zwłaszcza w dużych miastach. Anonimowy zakup bitcoin przez bitomat wygląda następująco:
 • Wpłacamy gotówkę do bankomatu
 • Podajemy adres naszego portfela
 • Otrzymujemy przelew zakupionej kryptowaluty bezpośrednio na podany adres portfela
Innym sposobem jak anonimowo kupić bitcoin, są transakcje bezpośrednie. Możesz kupić kryptowaluty od osób w twojej okolicy. Warto zastanowić się, czy w twoim otoczeniu znajdują się zawodowi handlarze i górnicy. Możesz także poszukać ogłoszeń dotyczących sprzedaży lub kupna kryptowalut na forach tematycznych lub takich platformach jak wcześniej wspomniany LocalBitcoins. Kolejnym rozwiązaniem jak anonimowo kupić bitcoin są kantory stacjonarne. Umożliwiają one anonimowe transakcje do kwoty 15 tysięcy euro.

Kupno bitcoin PayPal

Coraz więcej ludzi interesuje się kupnem bitcoin przez PayPal. Nic dziwnego, ponieważ PayPal jest popularnym sposobem na dokonywanie płatności online. PayPal jest jednak akceptowany jako forma płatności, wyłącznie na ograniczonej liczbie platform, a korzystanie z tej usługi często wiąże się z dodatkowymi opłatami. Jedna z platform, która umożliwia kupno bitcoin przez PayPal jest VirWox. Aby móc korzystać z usługi, musisz najpierw utworzyć konto na stronie. Dalsze kroki kupna bitcoin przez PayPal wyglądają następująco:
 • Po zalogowaniu się na konto i wybraniu opcji “wpłać”, należy wpisać dowolną sumę pieniędzy
 • Następnie należy wybrać opcję zapłaty w PayPal i zalogować się do usługi
 • Po wykonaniu tych czynności, saldo konta VirWox zwiększy się o wpisaną wcześniej sumę pomniejszoną o 2,9% + 0,30$ opłaty za transakcję.
 • Pieniądze znajdujące się na koncie, należy zamienić na Second Life Lindens (SLL)
 • Tokeny SLL możesz następnie zamienić na inną kryptowalutę, w tym Bitcoin.
Nie jest to jednak najlepszy sposób zakupu bitcoinów ze względu na dużą liczbę czynności koniecznych do wykonania oraz dodatkowe opłaty za usługę.

Jak kupić bitcoin za sms

Kupno bitcoinów przez sms jest o tyle korzystne że nie wymaga dostępu do sieci. Jedyną koniecznością, jest znajdowanie się w zasięgu jakiejkolwiek sieci telefonii komórkowej. Jeśli zastanawiasz się jak kupić bitcoin za sms, należy pamiętać, że w przypadku takiego rozwiązania, portfel obsługiwany jest za pomocą nawet najprostszego telefonu. Pojawia się zatem problem ograniczonego bezpieczeństwa. Nie należy używać tego rozwiązania do przechowywania dużych sum. Dodatkowo wysyłane smsy, mogą wiązać się z wysokimi kosztami, zwłaszcza jeżeli numer przeznaczony do obsługi portfeli, zlokalizowany jest za granicą. Schemat zakupu bitcoin jest natomiast z reguły bardzo prosty. Wystarczy wysłać sms na numer odpowiedniej firmy, która udostępnia usługę zakupu btc za sms. Przykładem takiej firmy jest Coinapult. Po wysłaniu smsa otrzymasz portfel sieciowy wraz z adresem BTC przysłanym sms’em zwrotnym. Zdecydowaną zaletą zakupu bitcoinów za sms jest wyjątkowo prosty i nie wymagających wielu kroków, proces. Jeśli zastanawiasz się jak szybko kupić bitcoin, ten sposób jest tym czego szukasz.

Jak kupić bitcoin za złotówki

Kryptowaluty zrewolucjonizowały światowy rynek, a i w Polsce zyskują coraz większą popularność. Odpowiedzieliśmy już wcześniej na pytanie jak kupić bitcoin w Polsce. Nasuwa się zatem kolejne pytanie, jak kupić bitcoin za złotówki.  Aby to zrobić, można skorzystać z usług kantoru bitcoin np. BuyCoinNow.com. Obsługa platformy jest niezwykle prosta. Oczywiście należy najpierw założyć konto na platformie a po zalogowaniu przejść do opcji zakupu bitcoinów. Następnie wystarczy tylko wpisać w odpowiednim polu wartość bitcoina, którą planujesz kupić lub jego wartość w złotówkach. Innym sposobem jest skorzystanie ze wspomnianej już giełdy BitBay, która pozwala na zasilenie konta z rachunku bankowego, zarejestrowanego w Polsce. Giełda pozwala również na zakup btc za pośrednictwem Poczty Polskiej.  
Komentarze