IBM uruchamia platformę blockchain! [Australia]

0
11
IBM uruchamia platformę blockchain! [Australia]

11 lutego bieżącego roku wydano komunikat prasowy, informujący o uruchomieniu platformy blockchain przez IBM. Z obserwacji rynku wynika, że przedsiębiorstwo to robi znaczne postępy!

Według informacji opublikowanej w ZDNet (serwis informacyjny o tematyce biznesowej), International Business Machines Corporation (jedno z najstarszych amerykańskich przedsiębiorstw informatycznych na świecie, w skrócie IBM) uruchomiło swoją platformę blockchain w Melbourne (miasto położone w południowo-wschodniej Australii). Jak podaje portal, firma planuje również uruchomić podobną platformę w Sydney (największe miasto Australii i Oceanii).

Sieć bloków w Melbourne

Nowa platforma IBM oparta jest na Open Source (otwarte oprogramowanie, jego licencja pozwala na bezpłatne kopiowanie. Użytkownicy zyskują prawo zarówno do samodzielnego modyfikowania, jak i rozbudowy istniejących produktów). Przedsiębiorstwo udostępniło swoim klientom aplikację w chmurze.

Warto również dodać, że dane nie są w stanie przekroczyć fizycznych granic państwa, co z kolei zapewni bezpieczeństwo aplikacjom zarówno w usługach finansowych, jak i rządowych. ZDNet informuje także, że pod koniec marca platforma ma być dostępna również w Sydney.

Ze względu na to, iż jest to technologia rozproszonej księgi, są one uruchamiane w różnych lokalizacjach, by konsumenci nie musieli borykać się z przestojami (nieprawidłowym czasem pracy systemów, komputerów, serwerów lub dostępnością usługi). Umieszczenie sieci bloków w dwóch lokalizacjach sprawi, że będą one szerzej dostępne dla użytkowników.

IBM w stu procentach zaangażowane w blockchain

IBM od dłuższego czasu intensywnie zaangażowane jest w projekty związane z siecią bloków. 31 stycznia bieżącego roku wydano komunikat o owocnej próbie transportu mandarynek z Chin do Singapuru za pomocą blockchain, o której pisaliśmy tutaj.

Przedsiębiorstwo to podjęło również współpracę z Fordem, LG Chem, oraz Huayou Cobalt w celu stworzenia projektu opartego na technologii blockchain, umożliwiającego śledzenie dostaw kobaltu z Demokratycznej Republiki Konga. Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wprowadzić swój komentarz!
Proszę wprowadzić swoje imię