HTC wprowadzi na rynek smartfona z pełną wydajnością węzła!

0
67
HTC wprowadzi na rynek smartphona z pełną wydajnością węzła!
https://www.youtube.com/watch?v=0EGXR8RX3_I

Według informacji opublikowanych przez Bitcoin Magazine, firma elektroniczna HTC ogłosiła, że planuje wprowadzić na rynek nowy model smartfona z pełną wydajnością węzła.

EXODUS 1s ma być dostępny już w trzecim kwartale 2019 roku. Będzie to pierwszy w historii smartfon z pełnymi możliwościami węzłowymi. Prace nad owym projektem trwają już od jakiegoś czasu. Według dyrektora ds. decentralizacji w HTC – Phila Chena opracowanie tego typu urządzenia było nie lada wyzwaniem.

Wraz z EXODUS 1 umożliwiliśmy ludziom posiadania własnych kluczy, teraz chcemy pozwolić im na uruchomienie własnego węzła, aby pomóc zabezpieczyć i rozwijać sieć.

-dodaje Chen.

https://www.techradar.com/news/htc-is-launching-a-cheaper-version-of-its-blockchain-phone

Techniczne problemy?

Choć zapowiedź wydaje się obiecująca należny uwzględnić wszystkie techniczne problemy. Chen wspomina o tym, że pełna sieć bloków Bitcoina to około 200 GB, w ciągu roku wzrasta zaś w przybliżeniu o 60 GB. Aby w pełni ją obsłużyć potrzebna będzie dodatkowa karta SD. Ze względu na duże wymagania dotyczące danych zaleca się także, aby użytkownicy korzystali ze stabilnego połączenia Wi-Fi.

Należy dodać, że Chen zdradził CoinDesk'owi, iż głównym celem, jaki przyświeca trwającym pracą nad nowym modelem smartfona, jest stworzenie blockchainowego telefonu o przystępnej cenie i większej dostępności.

Zobacz również: Travala.com ogłasza partnerstwo z Fundacją Litecoin!

Avatar
Pasjonatka nowych technologii i ich zastosowań. Nieustannie obserwuje rynek, by dostarczać swoim odbiorcom codzienną dawkę najnowszych informacji ze świata kryptowalut. Wierzy w potencjał blockchaina oraz w to, że technologia ta jest w stanie zrewolucjonizować wiele branż.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wprowadzić swój komentarz!
Proszę wprowadzić swoje imię