Hard Fork Constantinople Ethereum zostanie poddany testom w październiku

0
165
Hard Fork Constantinople Ethereum zostanie poddany testom w październiku
Nadchodzący hard fork Ethereum, Constantinople, zostanie poddany testom w przyszłym miesiącu, uzgodnili to główni programiści.

Constantinople, nowy hard fork, wprowadza zmiany mające na celu zwiększenie wydajności platformy, zmianę jej polityki gospodarczej i opóźnienie tak zwanej "trudnej bomby". Jest to fragment kodu mającego zachęcić sieć do zmiany swojego głównego algorytmu.

Podczas ostatniego spotkania, programiści stwierdzili, że uaktualnienie uruchomi się 9 października. Testnet o nazwie Ropsten, ma naśladować warunki samej sieci ethereum. Jednak ze względu na nieprzewidywalność czasów potwierdzenia bloków w środowisku testowym. Dokładny numer bloku – sposób, w jaki większość uaktualnień jest ustalana w czasie w przestrzeni blokowej – musi zostać jeszcze wykonane przed testami.

Podobnie, data aktywowania Constantinople w sieci mainstream ethereum lub na żywo blockchain, nie została jeszcze określona.

Vitalik Buterin, twórca ethereum, również brał udział w rozmowie. Zauważył, że zmiany wynikające z podejścia do kodu nie powinny być zauważalne przez kilka miesięcy. Oznacza, że nie ma dużej presji, aby ulepszać Constantinople.

"To zupełnie nie jest pilne", powiedział Buterin, dodając: "Prawdopodobnie moglibyśmy mieć trzy miesiące zapasu lub nawet więcej."

Podczas gdy propozycje ulepszeń ethereum (EIP), które są częścią modernizacji Constantinople, wywołały dyskusję. Szczególne zainteresowanie pojawiło się ze strony górników, którzy widzą, że ich dochody maleją wraz ze spadkiem emisji etherów. Całokształt ulepszenia obejmuje drobne zmiany techniczne.

Deweloperzy dyskutowali również na temat EIP, które mogą zostać włączone do kolejnego hard fork'a. Takowy o nazwie Istanbul – obecnie jest planowany na osiem miesięcy po zakończeniu Constantinople.

Omówiono toczący się spór wokół tego, czy ethereum powinno wdrożyć zmiany w swoim bazowym algorytmie Proof od Work. Czy jest konieczne, aby wymusić ASIC poza siecią? Chociaż nie ustalono żadnego wyraźnego kierunku, badacz ethereum Danny Ryan zauważył, że prace nad Casperem, czyli przeniesieniem ethereum do nowego algorytmu, idą w dobrym kierunku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wprowadzić swój komentarz!
Proszę wprowadzić swoje imię