General Motors widzi potencjał w blockchain

0
63
General Motors widzi potencjał w blockchain

General Motors wraz z BMW zamierzają wspierać technologię blockchain do przekazywania danych w pojazdach bezzałogowych między sobą, jak również innym producentom samochodów.

Jak blockchain może pomóc?

Prowadzona przez nich polityka ma na celu zdobycie danych utrzymywanych w silosach, które sprawią, że pojazdy autonomiczne szybciej pojawią się na rynku. Działania w tym zakresie nadzoruje MOBI (Mobility Open Blockchain Initiative), konsorcjum założone w ubiegłym roku celem uporządkowania rozwoju technologii rejestrów rozproszonych w przemyśle samochodowym.

W MOBI powstanie zespół zajmujący się rynkiem pojazdów bezzałogowych prowadzony przez General Motors. Firma od jakiegoś czasu poważnie myśli o stosowaniu blockchain po tym, jak pod koniec ubiegłego roku opatentowała ten system dla własnej floty samochodów autonomicznych.

Szefem wspomnianego wyżej zespołu został Michał Filipowski, menedżer ds. globalnej innowacji w General Motors.

Cieszę się, że będę dowodził zespołem ds. rynków pojazdów bezzałogowych. Dzięki temu rozwiniemy nasze wspólne projekty z innymi producentami oraz dostawcami należącymi do MOBI.

- stwierdził Filipowski.

Nie tylko General Motors

Dodatkowo, BMW - jeden z założycieli MOBI - po raz pierwszy wyraził zainteresowanie w sprawie przesyłu danych. Poprzednio testował on blockchain do śledzenia przebiegu wynajętych samochodów.

Niemiecki producent, podobnie jak inni na rynku, zdał sobie sprawę, że przetrzymywanie danych w silosach jest znaczącą barierą w sprawie dystrybucji pojazdów bezzałogowych.

Dzięki pojawieniu się blockchain, zarządzanie danymi zdecentralizowanymi może być wprowadzone w sprawny sposób i z zachowaniem pełnej prywatności. Następnie, uruchomienie technologii takich, jak: zdecentralizowane uczenie maszynowe i rynki danych oraz poufne technologie obliczeniowe, pozwoli na swobodne przetwarzanie danych w dobie pojazdów autonomicznych.

- prognozuje Andre Luckow, ekspert do spraw blockchain w grupie BMW.

Zobacz też: Bankowy system oparty na technologii blockchain powstanie już w tym roku

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wprowadzić swój komentarz!
Proszę wprowadzić swoje imię