Gdzie sprzedać Bitcoina?

0
107
Gdzie sprzedać Bitcoina?

W dzisiejszych czasach praktycznie wszystkie dostępne metody zakupu Bitcoin oferują również opcję sprzedaży.

Wyjątkiem są bankomaty bitcoin - niektóre pozwalają na zamianę bitcoinów na gotówkę, ale nie wszystkie. Coinatmradar wskaże Ci bankomaty Bitcoin w Twojej okolicy.

Najprostszą i najszybszą metodą jest skorzystanie z internetowego kantoru kryptowalutowego - Tokeneo.cash. Całą operację sprzedaży swoich bitcoinów przeprowadzisz szybko i bez zbędnych formalności.

Wszystkie giełdy umożliwiają zarówno sprzedaż, jak i zakup.

Wybór giełdy do sprzedaży bitcoinów będzie zależeć od tego jakim rodzajem posiadacza bitcoinów jesteś: małym inwestorem, właścicielem instytucji lub handlowcem?

Niektóre platformy, takie jak GDAX i Gemini, są skierowane bardziej na duże zamówienia od inwestorów instytucjonalnych i handlowców.

Klienci detaliczni mogą sprzedawać bitcoiny na giełdach, takich jak Binance, Coinbase, Kraken, Bitstamp, Poloniex itp. Każda giełda ma inny interfejs, a niektóre oferują usługi powiązane, takie jak bezpieczne przechowywanie. Niektóre wymagają potwierdzenia identyfikacji dla wszystkich transakcji, podczas gdy inne mają bardziej luźne podejście, jeśli w grę wchodzą małe kwoty.

(Oczywiście, nie zapomnij zadeklarować zysku, który uzyskasz ze sprzedaży do właściwego organu podatkowego!)

Jeśli chcesz, to możesz wymienić bitcoin na inne kryptoaktywa zamiast na gotówkę. Niektóre giełdy, takie jak ShapeShift, skupiają się na tej usłudze, umożliwiając zamianę bitcoinów na ether, litecoin, XRP, dash i kilka innych.

Inną alternatywą jest sprzedaż bezpośrednia. Możesz zarejestrować się jako sprzedawca na platformach takich jak LocalBitcoins, BitQuick, Bittylicious i BitBargain, a zainteresowane strony skontaktują się z Tobą, jeśli przypadnie im do gustu twoja cena. Transakcje są zwykle dokonywane za pośrednictwem wpłat lub przelewów na twoje konto bankowe, po czym musisz przesłać uzgodnioną kwotę bitcoina pod wskazany adres.

Możesz też sprzedawać bezpośrednio znajomym i rodzinie, gdy skonfigurują portfel bitcoinów. Po prostu wyślij bitcoin, odbierz gotówkę lub przyjmij płatność mobilną i uczcijcie transakcję drinkiem. (Uwaga: na ogół nie jest dobrym pomysłem spotykanie się z nieznajomymi osobiście w celu wymiany bitcoinów na gotówkę.

(Uwaga: konkretne firmy wymienione tutaj nie są jedynymi dostępnymi opcjami).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wprowadzić swój komentarz!
Proszę wprowadzić swoje imię