Fundamental Labs inwestuje w nowe koparki

0
56
Fundamental Labs inwestuje w nowe koparki

Blockchainowy fundusz Fundamental Labs zamierza zainwestować 44 miliony dolarów w nowe koparki Bitcoina. Będzie to jedna z większych inwestycji tego typu w branży.

Plany firmy

Fundamental Labs to firma z siedzibą w Szanghaju, mogąca pochwalić się współpracą z największymi giełdami na świecie – m.in. Binance i Coinbase. Plany inwestycji zakładają uruchomienie od 20 do 30 tysięcy nowych urządzeń do wydobywania kryptowalut w ciągu miesiąca. Czas w roku też jest tutaj istotny, ponieważ będzie to okres monsunowy w Chinach. Firma chce do swoich celów wykorzystać głównie energię wodną.

Kopanie to kluczowy element wsparcia całego krypto-ekosystemu. Nie chcemy kupować starych maszyn, ponieważ planujemy wydobywanie na dłuższą metę. Wyposażenie z drugiej ręki, takie jak Antminer S9, nie będzie użyteczne, gdy skończy się okres letni.

– uważa Howard Yuan, partner zarządzający Fundamental Labs.

Nie tylko FL

Kilka chińskich firm zamierza skorzystać z tańszej energii wodnej podczas okresu deszczowego. Znany producent koparek – Bitmain – planuje uruchomić blisko 200 tysięcy nowych urządzeń do wydobywania. Niemniej jednak, musi ona uporać się z własnymi problemami – hash rate generowany z wydobycia BTC w ostatnim miesiącu zaliczył spadek aż o 88%.

Gdy wrócimy pamięcią do końca 2017 roku, zauważymy, że wielu ważnych graczy branży kryptowalutowej zainteresowało się ich wydobywaniem. Oczywiście, ten okres charakteryzował się tym, że ceny coinów osiągały swoje rekordowe wartości. Gdy w kolejnym roku zaczęły one wyraźnie spadać, ten oddział rynku, rzecz jasna, również na tym stracił. Ale, ponieważ obecnie BTC znów jest na fali wznoszącej, koparki kryptowalut mogą w najbliższym czasie wrócić do łask.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wprowadzić swój komentarz!
Proszę wprowadzić swoje imię