Forbes wymienia na swojej liście topowych firm fintech spółki z rynku blockchain

0
79

Na tegorocznej liście Forbesa "Fintech 50", na której znajdują się najciekawsze światowe firmy z branży technologii finansowej, znalazło się sześć spółek z rynku blockchain.

Czy jest się jednak z czego cieszyć? W zeszłorocznej edycji rankingu Forbes wyróżnił aż 11 firm związanych z blockchainem i kryptowalut - to niemal dwa razy więcej niż w tym roku.

We wstępie do rankingu jego autorzy zauważają jednak, że podczas gdy ceny kryptowalut i tokenów z ICO załamały się, ogólne inwestycje w fintech wzrosły w 2018 r. Redaktorzy zauważyli, że duże biznes typu fintech stają się coraz większe.

Krypto i Blockchain

W rankingu wymieniono np. Axoni, spółkę, która wykorzystuje technologię rozproszonej księgi, aby umożliwić kontrahentom natychmiastowe wyświetlanie płatności, obliczeń i innych danych. Firma zebrała aż 32 miliony dolarów w rundzie finansowania prowadzonej przez Goldman Sachs.

Na liście wymienia się też Bitfury, największą niechińska firmę, która specjalizuje się w tworzeniu oprogramowania z tego rynku

Inna firma związana z kryptowalutami to Circle, której aplikacja umożliwia błyskawiczne przekazywanie środków i oferuje również bezpieczny portfel na bitcoiny.

Nie mogło zabraknąć Coinbase, które w 2018 r. zaczęło się coraz bardziej skupiać się na inwestorach instytucjonalnych. W lipcu giełda ogłosiła, że ​​uruchomiono rozwiązanie powiernicze aktywów cyfrowych, w listopadzie wprowadziła zaś obrót pozagiełdowy (OTC) dla klientów instytucjonalnych.

Konkurencja nie śpi, więc na liście jest też platforma Gemini braci Winklevoss.

Również w pierwszej 50-tce jest firma Ripple, którą chyba nie trzeba przedstawiać. Jej głównym produktem jest token XRP, którego kapitalizacja rynkowa oddaje pola tylko bitcoinowi. Ripple uchodzi za coś w rodzaju "krypto-produktu dla banków". W środowisku kryptowalut wzbudza kontrowersje, ale rynkowo radzi sobie nieźle i wielu inwestorów wieszczy jej wielką przyszłość.

Firma, która niekoniecznie jest uważana za kryptograficzną, ale znalazła się na liście, to Robinhood, czyli platforma, która także pozwala użytkownikom handlować kryptowalutami.

Jak więc widać, na liście znalazły się podmioty, które są powszechnie znane na rynku kryptowalut. Czy dodalibyście jakieś inne projekty?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wprowadzić swój komentarz!
Proszę wprowadzić swoje imię