Firma z rynku blockchain stworzy grę dot. Formuły 1

1 min czytania

Firma Animoca Brands ogłosiła podpisanie umowy licencyjnej z Formułą 1. Współpraca ma dot. publikacji "gry blockchain" opartej na światowej sławy serii wyścigów. Wiadomość została ujawniona w komunikacie prasowym Animoca opublikowanym 26 marca.

Formuła 1 przyciąga przed TV ok. 1,6 miliarda widzów z ponad 180 krajów. Współpraca z Animoca ma pomóc w stworzeniu "gry blockchain" „F1 Delta Time”, opartej na tokenach (NFT).

Gra dla fanów BTC?

Premiera gry ma się odbyć 10 maja. Komunikat prasowy podkreśla też znaczącą siłę marki Formuły 1 i potencjał nowej umowy licencyjnej w kontekście "zwiększenia ekspozycji konsumentów na blockchain". Animoca twierdzi, że gra pogłębi zaangażowanie fanów w kulturę wyścigów. To nie wszystko. W grudniu 2018 r. Animoca Brands zawarła też umowę licencyjną z Atari - firmą, która stoi za kultowymi grami wideo, takimi jak Tetris i Pac Man. Umowa pozwoli Animoca na produkcję i publikowanie gier mobilnych z serii Atari „RollerCoaster Tycoon Touch” i „Goon Squad” w większości jurysdykcji na całym świecie. W lutym Atari odnotowało gwałtowny wzrost cen swoich akcji (o ponad 60 procent) po ogłoszeniu, że będzie inwestować w kryptowaluty.
Komentarze