Facebook: politycy chcą wstrzymania projektu kryptowaluty Libra

1 min czytania
Facebook: politycy chcą wstrzymania projektu kryptowaluty Libra

Plany Facebooka dotyczące wprowadzenia nowej kryptowaluty już budzą wątpliwości. Jeden z amerykańskich polityków, wezwał Facebooka do wstrzymania prac nad nową kryptowalutą Libra.

Facebook lekceważy prywatność 

Facebook zaprezentował wczoraj białą księgę kryptowaluty Libra. Politycy szybko zareagowali na projekt nowego coina. 18 czerwca Maxine Waters - przewodnicząca Komitetu ds. Usług Finansowych Izby Reprezentantów, wydała oficjalne oświadczenie. W dokumencie stwierdza, że Facebook powinien wstrzymać rozwój kryptowaluty Libra. Kongres i inne organy regulacyjne, chcą przyjrzeć się dokładnie sprawie: 
“Biorąc pod uwagę niepokojącą przeszłość firmy, proszę, aby Facebook zgodził się na moratorium [zawieszenie] wszelkich działań na rzecz rozwoju kryptowaluty, dopóki Kongres i organy regulacyjne nie będą miały możliwości zbadania tych kwestii i podjęcia działań. ”
Waters dodaje również, że nie istnieją obecnie jasne ramy regulacyjne, zapewniające ochronę inwestorom kryptowalut. Facebook natomiast wielokrotnie wykazywał się lekceważeniem prywatności danych klientów.

Komisja domaga się przesłuchania

Waters stwierdza także, że dyrektorzy Facebooka powinni stawić się przed komisją w celu złożenia zeznań w tej sprawie. Inny reprezentant Komisji - Patrick McHenry w liście do Waters również prosi o przeprowadzenie przesłuchania w sprawie projektu kryptowaluty:
„Na politykach spoczywa obowiązek zrozumienia projektu Libra. Musimy wyjść poza pogłoski i spekulacje i stworzyć forum do oceny tego projektu i jego potencjalnego bezprecedensowego wpływu na globalny system finansowy. ”
Komentarze