Ewa Farna promuje Bitcoiny? Konto gwiazdy zostało zhackowane!

1 min czytania
Ewa-farna-promuje-Bitcoiny-konto-gwiazdy-zhackowane

Kolejna polska celebrytka pada ofiarą cyberprzestępstwa. Zobacz, jak tym razem wykorzystano wizerunek znanej osoby do promocji SCAMÓW.

Od 14 sierpnia br. na facebookowym funpage'u Ewy Farny (polskiej piosenkarski) zaobserwować mogliśmy dość nietypowe treści... Okazało się, że konto gwiazdy show-biznesu zostało przejęte, a posty udostępniane są przez hackera.

Ewa-Farna-scam

Farna poinformowała swoich fanów za pośrednictwem Instagrama, że treści, które ostatnio pojawiły się na jej funpage'u nie wyszły spod jej ręki. Apeluje również o ostrożność i nierozpowszechnianie tych postów. Piosenkarka przeprosiła grupę swoich odbiorców za wszelkie niedogodności, jakie ich spotkały. Ze zhackowanego konta wysyłane są bowiem różnego rodzaju wulgaryzmy. Farna zaznacza, że nie odpuści cyberprzestępcy, gwiazda ma podjąć odpowiednie kroki w celu odzyskania konta oraz namierzenia sprawcy.

Nie daj się oszukać!

To nie pierwszy raz, kiedy wizerunek znanej osoby zostaje bezprawnie wykorzystany do promocji usług finansowych. Nie tak dawno podobne sytuacje przytrafiły się Annie i Robertowi Lewandowskim, Michałowi Wiśniewskiemu, czy Zygmuntowi Solarzowi. Marka osobista okazuje się dobrym chwytem marketingowym, dlatego też hackerzy decydują się na jej kradzież do promowania SCAMÓW.

Sprawdź podobny artykuł: Lewandowscy publicznie mówią STOP krypto oszustwom!stolorz-scam

Usługi rzekomo polecane przez ludzi show-biznesu często nie mają nic wspólnego z prawdziwym rynkiem kryptowalut. Niestety wiele osób napotykających na owe treści, po prostu tego nie wie! Skutkuje to tym, że wpadają one w pułapki zastawione przez hackerów. Pamiętaj o tym, że wirtualne waluty nie sprawią, iż z dnia na dzień staniesz się bogaczem. Nie daj się zwieść scamerskim programom inwestycyjnym. Powierzając pieniądze osobom trzecim, które obiecują Ci szybki zysk i duży procent zwrotu, możesz liczyć się z tym, że już  nie odzyskasz swoich środków.

Zobacz również: [SCAM] Wojewódzki, Solorz i TVN kolejnymi ofiarami krypto oszustów!

Komentarze