Euro Exim Bank stawia na Ripple!

0
357

Euro Exim Bank stał się pierwszym na świecie bankiem, który publicznie ogłosił, że wprowadza  kryptowalutę Ripple (XRP) dla płatności transgranicznych.

8 stycznia 2019 roku wydano informację prasową według której Euro Exim Bank będzie pierwszym na świecie bankiem, który wykorzysta Ripple do płatności transgranicznych. Znajduje się on teraz obok startupów płatniczych takich, jak: FTCSJNFX, SendFriend czy Transpaygo.

Krótko o Euro Exim Bank

Euro Exim Bank (z siedzibą w Londynie) koncentruje się głównie na dostarczaniu usług finansowych dla firm zajmujących się eksportem i importem. Ma on obecnie 200 klientów na całym świecie.

Kaushik Punjani (dyrektor Euro Exim Bank) zaobserwował, że klienci jego banku tradycyjnie nie mają możliwości na szybkie, a przede wszystkim efektywne rozliczenie transakcji. Kwestia ta dotyczy nie tylko dużych przedsiębiorstw, ale również klientów indywidualnych.

Kaushik Punjani tak komentuje całą sytuację:

Współpracując z Ripple oraz innymi organami, zaprojektowaliśmy i przetestowaliśmy oraz zaczynamy wdrażać zarówno xCurrent, jak i xRapid w rekordowym tępie, oczekujemy również że przyniosą one wiele korzyści naszym klientom.

Tanie płatności transgraniczne

Dyrektor generalny oraz współzałożyciel usługi wysyłkowej SendFriend również zachwalał tanie płatności transgraniczne, jako główne korzyści płynące z użytkowania xRapid. Wiele innych firm z branży finansowej także postawiło na to rozwiązanie. Należą do nich między innymi: MercuryFX, Catalyst Corporate Credit UnionCuallix. Żadna z wyżej  wymienionych firm nie posiada jednak licencji bankowej, takiej, jaką ma Euro Exim Bank.

Firmy takie jak Western Union, MoneyGramViamercias i IDT również testowały xRapid, jednak obecnie żadna z nich nie wykorzystuje owej platformy do pełnej produkcji.

Zobacz również: XRP lepsze od… Bitcoina?! Tak przynajmniej twierdzi główny strateg Ripple

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wprowadzić swój komentarz!
Proszę wprowadzić swoje imię