Ethereum – analiza i prognozy

0
318
https://antyweb.pl/bitmain-antiminer-e3-cena-specyfikacja/

Po porażce Constantinople’a, cena Ethereum (ETH) wydaje się spadać poniżej 100$, a możliwe nawet, że zawędruje w okolice 80$.

Cena Ethereum z perspektywy rynku

Długo oczekiwana aktualizacja Constantinople’a, hard forka Ethereum, nastąpiła 16 stycznia tego roku. Do tego czasu Ethereum cieszyło się cudownym skokiem cenowym z 83$ (ok. 314 zł) na 163 (ok. 618 zł). Jest to praktycznie dwukrotny wzrost ceny. Inwestorzy wręcz ślinili się na myśl o przebiciu bariery 200-225$ (ok. 758 – 853 zł). Wtedy jednak wszystko się posypało. ETH zaczęło pikować w stronę 150$, szybko osiągnęło poziom 130$, jeszcze później 115$ i tak dalej…. Wiadomo, co było dalej.

Wczoraj Ethereum sięgnęło niemal dna – jego cena spadła poniżej 100$ (ok. 380 zł). Na rynku kryptowalutowym po prostu utrzymało się zbyt niewielu kupców i sprzedawców ETH. Pomijając chwilową poprawę sytuacji, która nastąpiła po przełożeniu terminu kolejnej aktualizacji Constantinople’a na 27 lutego, Ethereum musi przygotować się na kolejne spadki.

Czy spadek ceny Ethereum będzie szansą dla inwestorów?

Ogólnie rzecz biorąc, rynek jest w tej chwili bardzo niestabilny, a chwiejna pozycja Bitcoina oznacza pociągnięcie za sobą innych kryptowalut w przypadku gwałtownych zmian cenowych. Bardziej konserwatywni inwestorzy prawdopodobnie będą woleli poczekać, aż Ethereum lub Bitcoin dadzą jasny sygnał.

Niecierpliwi traderzy szukający okazji do szybkiej akcji, być może skuszą się na zakupienie ETH w cenie 103$ (390 zł). Coraz więcej analityków przewiduje spadek Bitcoina poniżej 3 000$ (11 375 zł), a jeśli tak się stanie, Ethereum prawdopodobnie spadnie do 74$ (280 zł). Widać więc wyraźnie, że na razie rynek niedźwiedzi stoi na czele tego wyścigu.

ETH to jedna z najpopularniejszych kryptowalut, zaraz obok Bitcoina. Spadek jego ceny nie wróży dobrze żadnej z cyfrowych walut, inwestorom również. A może uważacie inaczej? Może jednak jest nadzieja dla Ethereum, i jednocześnie dla traderów zainteresowanych tą walutą? Czy cena rzeczywiście spadnie do 80$? Dajcie znać, co myślicie w komentarzach!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wprowadzić swój komentarz!
Proszę wprowadzić swoje imię