ETF na BTC wkrótce zostaną uruchomione?

0
143

Według komisarza SEC, ETF oparty na Bitcoinie (BTC) najprawdopodobniej uzyska ostatecznie zgodę amerykańskiego organu nadzoru rynku papierów wartościowych.

Komisarz Robert J. Jackson Jr. rozmawiał z Congressional Quarterly. Powiedział ponoć, że pomimo odrzucenia wniosków ETF w ubiegłym roku, stanowisko organu ostatecznie się zmieni. Czy to oznacza, że już wkrótce bitcoinowy ETF ujrzy światło dzienne?

W oczekiwaniu na decyzję

Już w ubiegłym roku SEC rozpatrywało kilka wniosków dot. utworzenia ETF. Wszystkie ostatecznie otrzymały decyzje na "nie". Jeden z operatorów, VanEck, zaangażował się nawet w obszerny dialog z SEC, zajmując się różnymi problemami związanymi z jego produktem. Nic to jednak nie dało...

Omawiając wcześniejsze aplikacje, Jackson podkreślił, że zwłaszcza interesowały go działania Tylera i Camerona Winklevossa. Trzeba zauważyć wpływ ich kroków - ale też SEC - na kurs BTC. Gdy SEC odrzuciło wniosek ETF dla bliźniaków, na rynkach bitcoinów nastąpiła znaczna zmienność, która od tego czasu znacznie się zmniejszyła.

Wcześniej komisarz do spraw bezpieczeństwa USA, Hester M. Peirce, nie zgadzała się z drugą dezaprobatą regulatora w sprawie ETF Winklevossów. Publicznie przeciwko niej protestowała. Zauważała, że SEC zasadniczo podjął złą decyzję.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wprowadzić swój komentarz!
Proszę wprowadzić swoje imię