EOS: dlaczego ta kryptowaluta jest wyjątkowa?

0
304
EOS- dlaczego ta kryptowaluta jest wyjątkowa?

EOS to piąta najlepiej oceniania moneta w rankingu Coinmarketcap. Jej kapitalizacja rynkowa wynosi obecnie 3 mld USD. Co wyróżnia EOS?

W tym artykule dowiesz się:

  1. Co to jest EOS.
  2. Jaki jest cel EOS.
  3. EOS – wyjątkowa szybkość działania.
  4. EOS – wydobycie i cena.

Co to jest kryptowaluta EOS?

EOS jest rodzimym coinem protokołu blockchain o nazwie EOS.io założonego przez Block.IO. EOS jako jedna z niewielu kryptowalut nie pobiera opłat transakcyjnych. Oznacza to, że użytkownicy mogą kupować i sprzedawać tę walutę bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Co ciekawe wszelkie opłaty są pobierane przez app dewelopera lub twórcę.

Jaki jest cel EOS?

Jednym z najważniejszych celów twórców EOS jest zapewnienie hostingu dla zdecentralizowanych aplikacji, zdecentralizowanego przechowywania rozwiązań dla przedsiębiorstw komercyjnych i tworzenie inteligentnych kontraktów. Tym sposobem EOS rozwiązuje problem skalowności, który istnieje chociażby w łańcuchach Bitcoina i Ethereum.

EOS – wyjątkowa szybkość działania

Platforma inteligentnych kontraktów obsługiwana przez EOS pozwala na miliony transakcji na sekundę. Planem zespołu jest stworzenie zdecentralizowanej platformy DApp, która przewyższy platformę Ethereum. Platforma Ethereum jest dobrze znana kryptowalutowej społeczności ze względu na rozwój zdecentralizowanej aplikacji i pełnego wykorzystania inteligentnych kontraktów. Jednak powolne transakcje połączone z wysokimi fees stanowią problem dla użytkowników.

Zobacz też: Weiss Ratings: ETH i EOS są lepsze od Tron’a

Dlaczego EOS nie można kopać

Kryptowaluta różni się od innych, ponieważ nie jest możliwa do wydobycia. Oznacza to, że cena zależy od sytuacji rynkowej, a nie poziomu wydobycia. Algorytm pozwala na stopę inflacji na poziomie 5% rocznie, co jest ściśle związane z sytuacją na rynku. Obecna podaż EOS to 906 milionów coinów, podczas gdy łączna podaż to 1 miliard. Aktualna cena EOS to 3,74 USD.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wprowadzić swój komentarz!
Proszę wprowadzić swoje imię