Elon Musk rozdaje bitcony? UWAGA na nowe oszustwo!

0
224
znaki drogowe scam alert

Fejkowe konto na Twitterze, podszywające się pod Elona Muska, zostało użyte w czwartek w kwestii opublikowania i rozpowszechnienia promowanego tweetu, którego celem było oszukanie członków globalnej społeczności bitcoina. To kolejny scam na rynku kryptowalut. 

Tweet opublikowało konto @TylerFlorence. Oszustwo zostało szybko zauważone przez innych członków społeczności Twittera. Link zamieszczony w tweecie kierował bowiem do strony z nagrodami. Zachęcała ona użytkowników do "wysłania od 0.2 do 5 BTC na adres podany poniżej". W zamian osoby, które uwierzyłyby w tą dziwną transakcję miały otrzymać "od 1 do 100 ВTC z powrotem!"

Wielkie rozdawnictwo!

Zgodnie z informacją umieszczoną w tweecie, Elon Musk chciałby przekazać 5 000 btc społeczności dokonując "największego krypto-rozdawnictwa na świecie". Nawet zakładając specyficzne i nierzadko kontrowersyjne zachowanie twórcy Tesli, można jednak było uznać to za oszustwo. Wiadomość wywołała oburzenie ze strony użytkowników portalu. Określili post jako „przerażający materiał”.

Incydent ten jest znaczący. Trzeba bowiem wziąć pod uwagę, że dotyczy on zweryfikowanego konta, ale także, że informacja o oszustwie została przekazana za pośrednictwem promowanego tweeta. Użytkownicy portalu wykorzystują tego typu posty w celach reklamowych, aby docierać do szerszej grupy odbiorców. Dziwne jest to, że portal nie zablokował od razu jawnego scamu. Tweet godził nie tylko w szeroko pojęty interes publiczny, ale też wizerunek i tak już kontrowersyjnego CEO firmy Tesla.

Fala oszustw

Twitter od dawna musi stawiać czoła krytykom za powszechne oszustwa, jakie na nim zachodzą. Istotnie, tożsamość Elona Muska bywa używana przez innych potencjalnych scamerów. Często chcą oni wykorzystać popularność lidera Tesli, aby nakłonić użytkowników do myślenia, że ​​w istocie rozdaje on kryptowaluty.

Sam Musk musi być w w pełni świadomy tego zjawiska. Wcześniej już szukał pomocy u członków krypto-społeczności, w tym twórcy dogecoina, Jacksona Palmera, starając się zablokować oszustwa związane z jego kanałem.

Niestety sprawie nie pomaga sam najbardziej zainteresowany. Słynie od jakiegoś czasu z dziwnego zachowania. Ostatnio za pośrednictwem social mediów straszył nawet, że rozpocznie wyprzedaż swoich akcji Tesli.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wprowadzić swój komentarz!
Proszę wprowadzić swoje imię