Electrum – wszystkie bitcoiny w jednym miejscu

0
67
Electrum - wszystkie bitcoiny w jednym miejscu
https://blog.brickblock.io/how-to-sign-a-transaction-using-the-electrum-wallet-3da2c8739839

Electrum to jeden z najpopularniejszych portfeli na bitcoiny. Nazywany często lekkim, z powodu wykorzystywania krótkiego i podstawowego łańcucha danych.

Został stworzony przez Thomasa Voegtlina w listopadzie 2011 roku. Od tego czasu, różni programiści przyczynili się do opracowania indywidualnych kodów źródłowych dla kilku rodzajów tego portfela.

Portfele Electrum

Występuje 5 typów portfeli, jakie możemy założyć. Pierwszy z nich to portfel standardowy z jednym kluczem weryfikacyjnym - przeznaczony dla większości użytkowników, spełniający elementarne funkcje. Drugi nosi nazwę multisig i posiada więcej kluczy uwierzytelniających - jest przez to bezpieczniejszy. Trzeci portfel to 2FA, będący rozszerzoną wersją multisig. Kolejnym rodzajem są importowane portfele z kluczami prywatnymi, takie jak, np. papierowe portfele na bitcoiny. Ostatnią grupę stanowią, tzw. portfele tylko do oglądania (transakcji i sald adresów), które nie posiadają kluczy prywatnych i uniemożliwiają wypłacanie kryptowaluty.

Bezpieczeństwo

Electrum zapewnia pełną kontrolę użytkownikowi nad zgromadzonymi środkami pieniężnymi. Oznacza to, że nikt inny nie ma dostępu ani do Twojego portfela ani do regulowanych przez Ciebie opłat. Portfel Electrum dzięki rotacji wykorzystywanych adresów, utrudnia śledzenie Twoich transakcji, a dwustopniowa weryfikacja płatności uniemożliwia łatwy dostęp do transakcji osobom trzecim. W celu potwierdzenia tożsamości właściciela portfela, należy zalogować się na kilku urządzeniach. Takie rozwiązanie sprzyja nieograniczonemu korzystaniu z wszelakich serwerów, bez jakichkolwiek obaw.

Dodatkowa ochrona

Nie możesz jednak zapomnieć o tworzeniu backupów i odpowiednich zabezpieczeniach. Dobrym rozwiązaniem jest wykorzystanie Tora, jako serwera pośredniczącego.  Oprogramowanie to zapewnia całkowitą anonimowość użytkownikowi podczas przeprowadzania transakcji. Uniemożliwia tym samym kojarzenie Twojego adresu IP z konkretnymi płatnościami.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wprowadzić swój komentarz!
Proszę wprowadzić swoje imię