Ekspert: Juan może się stać kryptowalutą

0
46
Ekspert: Juan może się stać kryptowalutą

Zdaniem Donalda Tapscotta, dyrektora Blockchain Research Institute, chiński juan może już wkrótce stać się kryptowalutą.

Technologie przyszłości

Juan (zwany też renminbi) w obecnej formie to waluta fiducjarna Chin od początku istnienia Chińskiej Republiki Ludowej. Tapscott omawiał jej temat na spotkaniu z władzami Partii Komunistycznej. Sam prezydent Republiki, Xi Jinping, miał nazwać blockchain technologią, która będzie miała ogromny wpływ na przyszłość:

Nowa generacja technologii jest reprezentowana przez wiele aspektów. Wśród nich są: sztuczna inteligencja, informacja kwantowa, internet mobilny, a także blockchain, który pomaga szybciej wprowadzić to w życie.

Przyszłość chińskiej waluty

Tapscott nie zapomina o fakcie, iż chińskie władze zamierzają zakazać wydobywania kryptowalut. To niezwykle istotne, ponieważ około 70% działań związanych z Bitcoinem dzieje się w Chinach. Przyszłość flagowej kryptowaluty może stanąć pod znakiem zapytania.

Kanadyjski biznesmen pokusił się o ciekawą tezę:

Nie jest konieczne zakazywanie działalności kryptowalutowej, ponieważ za 20 lat Bitcoin nie będzie stosowany w Chinach. Tamtejsi obywatele korzystają z juana, który sam stanie się kryptowalutą. To właśnie uczyni chiński bank centralny.

Zdaniem Tapscotta, zdecentralizowane giełdy to szansa na zminimalizowanie oszustw finansowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wprowadzić swój komentarz!
Proszę wprowadzić swoje imię