Ekspert: Instytucje finansowe muszą zmienić infrastrukturę IT pod blockchain

0
98
blockchain

Eksperci branżowi twierdzą, że instytucje finansowe będą musiały zastąpić swoją istniejącą wewnętrzną infrastrukturę IT w celu zwiększenia akceptacji blockchain i cyfrowych walut.


Na konferencji ScotChain18 w Edynburgu Jeremy Drain, producent oprogramowania Libra skoncentrowanego na kryptowalutach, stwierdził, że "niektóre firmy zakładają, że ich obecna infrastruktura zaakceptuje kryptowaluty i blockchaina". Niestety - jego zdaniem - w rzeczywistości te systemy nie są w stanie pracować z siecią bloków i kryptowalutami.

Inni uczestnicy debaty, tacy jak Kent McKenzie czy Apolline Blandin z Cambridge Centre for Alternative Finance, skoncentrowali się na temacie regulacji, co także - jak podkreślali - stanowi wyzwanie dla instytucji rządowych i wymaga standaryzacji w branży.

Nowy porządek?

CEO firmy rekrutacyjnej MBN Solutions, Michael Young, powiedział, że skoro "wiele" firm wprowadza blockchain i myśli o adaptacji tej technologii w kontekście swoich strategii biznesowych, będzie to miało wpływ na zdolność tradycyjnych infrastruktur IT do wspierania "nowego porządku". Young podsumował:

"Bez wyjątku historie sukcesu wydają się mieć jedną cechę wspólną: [firmy] potrzebowały odpowiedniej infrastruktury, aby zapewnić szybką, bezproblemową i bezpieczną transmisję i przetwarzanie danych w systemie blockchain. Chociaż nie jest to problemem dla wielu przedsięwzięć startupowych w przestrzeni blockchain, może to oznaczać całkowite [nowe] przemyślenie [strategii dla] dużych korporacji, które chcą nadążyć za tą podstawową technologią. "

Choćby pod koniec października japońska firma zajmująca się sprzętem i usługami informatycznymi, Fujitsu, ogłosiła plany budowy platformy międzybankowej opartej na sieci bloków w ramach wspólnego projektu z dziewięcioma bankami krajowymi. Celem projektu jest "potwierdzenie rentowności technologii blockchain" i wykorzystanie nienazwanej "waluty cyfrowej" do dokonywania wspólnych rozliczeń.

Także Giełda Moskiewska (MOEX) ujawniła w czerwcu, że przygotowuje własną infrastrukturę, która pozwoli firmom na przeprowadzanie wstępnych ofert monetarnych (ICO) i spodziewa się jej uruchomienia jeszcze w tym roku. Dyrektor generalny MOEX, Alexander Afanasiev, dodał, że giełda nie będzie prowadzić notowań tokenów, ale dostarczać informacji na temat obowiązków tyczących się emitentów tokenów. Pod uwagę bierze się też kontrakty futures oparte na ICO, ale pod warunkiem, że popyt ze strony inwestorów będzie wystarczający.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wprowadzić swój komentarz!
Proszę wprowadzić swoje imię