Ekspert: 95% kryptowalut umrze

0
46

Matt Hougan, globalny szef działu badań w Bitwise Asset Management i prezes ETF.com, stwierdził, że większość kryptowalut upadnie. Swoje zdanie wyraził w wywiadzie dla Bloomberga opublikowanym 5 lutego.

Podczas wywiadu Hougan oświadczył, że zauważa, że ​​"istnieje 2000 kryptowalut, a 95 procent z nich jest bezużytecznych i umrze bolesną śmiercią". Co gorsza, jak uważa:

"Im szybciej to nastąpi, tym lepiej."

Nowe dotcomy

Według Hougana jest wiele rzeczy, które wpływają negatywnie na rynek. Teraz trwa zaś "oczyszczanie". Tylko najsilniejsi przetrwają! Powiedział również, że spodziewa się, że ważne dla przyszłego rynku będą te firmy, które przetrzymają obecną bessę. Porównał to do bańki dotcomów. Wtedy z popiołów rynku powstały Amazon, Google i Facebook.

Porównał też blockchaina do Internetu:

"Jeśli pamiętasz wczesne dni internetu [...] wszyscy byli naprawdę podekscytowani korporacyjnymi intranetami."

Jak wiadomo, ostatecznie to Internet wygrał z ideą intranetu i to powinno być wskazówką dla ludzi z rynku sieci bloków. Według niego teraz sytuacja jest podobna. Są publiczne i prywatne blockchainy, ale zawsze trzeba pamiętać, że to "otwarte technologie łatwo wygrywają".

Mimo tego nadal uważa, że ​​prywatne blockchainy mają swoją rolę do odegrania i są ważne, ponieważ pozwoliły na szybsze i tańsze rozliczenia i zarządzanie danymi. Hougan wyjaśnił, że prywatne blockchainy mogą być rozwiązaniem np. dla systemów zarządzania hipotekami.

Co zaś z ICO? Hougan oświadczył, że wiele ICO to oszustwa, zaś ich nieuczciwi organizatorzy powinni trafiać za kratki.

Hougan wyraził także nadzieję, że jego firma może "uruchomić ETF". W styczniu Bitwise złożyło bowiem wniosek do amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) o uruchomienie bitcoinowego ETF.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wprowadzić swój komentarz!
Proszę wprowadzić swoje imię