eCAD: Kanada z własnym stablecoinem

2
82
eCAD: Kanada z własnym stablecoinem

Kanadyjska giełda kryptowalut Coinsquare ogłosiła uruchomienie nowego stablecoina o nazwie eCAD. Będzie to pierwszy taki przypadek ściśle powiązany z dolarem kanadyjskim.

eCAD - zastosowanie

Zdaniem giełdy, eCAD znajdzie zastosowanie przede wszystkim w przelewach międzynarodowych, płatnościach P2P, a także wymianach handlowych i transakcjach giełdowych.

Jak stwierdził Cole Diamond, szef Coinsquare:

Uruchomienie eCAD pozwoli na transparentne, osiągalne i bezpieczne transfery w Kanadzie i za granicą, przy uniknięciu niebezpieczeństwa braku stabilizacji na rynku kryptowalut.

Co z transparentnością?

Firma zastrzega, że każdy pojedynczy eCAD będzie pokrywany przez jednego dolara kanadyjskiego. W swoim oświadczeniu zwraca uwagę na transparentność projektu, jednak nie precyzuje, czy zabezpieczenia miałyby być upublicznione.

eCAD to kolejny krok Coinsquare po niedawnym przejęciu giełdy StellarX, która jest w tej chwili filią Kanadyjczyków na Bermudach.

Czym jest Coinsquare?

Coinsquare jest obecnie wspierana przez Canaccord Genuity, zajmującym się doradztwem inwestycyjnym. Na początku 2018 roku giełda otrzymała dofinansowanie w wysokości 30 milionów dolarów, które, zdaniem firmy, miało zostać wykorzystane na globalny plan rozwoju i zróżnicowania platformy celem wyjścia naprzeciw oczekiwaniom klientów.

Giełda została niedawno zakwalifikowana do kategorii firm o niewielkim stopniu ryzyka przez startup Coinfirm ze względu na prowadzenie polityki zapobiegającej praniu pieniędzy oraz ścisłe przestrzeganie zasady KYC (know-your-customer).

Uruchomienie eCAD to jeden z wielu tego typu zabiegów w ostatnim czasie na świecie. Najświeższe przypadki to uruchomienie stablecoinów w Wielkiej Brytanii przez startup TrustToken (powiązanych z funtem brytyjskim) oraz w Europie przez giełdę Bittrex (powiązanych z euro).

Twórcy najstarszego i wciąż najczęściej używanego stablecoina, Tethera, który stał się kontrowersyjny ze względu na brak audytów swoich rezerw finansowych, przyznali ostatnio, że jego zabezpieczenie może nie pokrywać się w całości w dolarach amerykańskich.

Zobacz również: Tether ujawnia nowe szczegóły dotyczące własnego modelu zabezpieczeń

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wprowadzić swój komentarz!
Proszę wprowadzić swoje imię