eBay zacznie akceptować kryptowaluty?

0
38
eBay zacznie akceptować kryptowaluty?

Podczas przygotowań do konferencji Consensus 2019 wyciekły fotografie wskazujące, że eBay może wkrótce wprowadzić możliwość płatności kryptowalutami.

O konferencji

Consensus to coroczna konferencja skupiająca największych na świecie ekspertów w temacie kryptowalut i blockchaina. Odbywają się tam głównie dyskusje o nowościach w branży, zarówno pomiędzy światowymi gigantami, jak i raczkującymi na rynku firmami. W tym roku konferencja odbywa się w Nowym Jorku w dniach 13-15 maja, a jednym z jej sponsorów został największy portal aukcyjny na świecie – eBay.

Uruchomienie kryptowalut?

Na Twitterze pojawiło się zdjęcie wskazujące, że portal przygotowuje się do wprowadzenia płatności kryptowalutami. Spowodowało to, rzecz jasna, lawinę spekulacji. Byłoby to ogromne wsparcie dla branży, ponieważ eBay może się pochwalić ponad liczbą 180 milionów regularnych użytkowników.

Już dwa lata temu wiceprezes serwisu, Scott Cutler, ujawnił, że rozważa on wprowadzenie Bitcoina do swojej oferty.

Innego zdania jest z kolei PayPal, niegdyś ściśle związany z eBayem. Dyrektor finansowy platformy uważa, że jest za wcześnie, by wprowadzać transakcje kryptowalutowe ze względu na zbyt duże wahania wartości na rynkach.

Nasze zespoły niezmiennie pracują nad blockchainem i kryptowalutami. To jasne, że chcemy uczestniczyć w tym rynku w najbliższej przyszłości, jednak na razie jest na to za wcześnie.

– mówi John Rainey, CFO firmy PayPal.

Jego komentarz pochodzi z ubiegłego tygodnia, gdy cena Bitcoina zaczęła mocno szybować w górę. Ponadto, ogłoszono, że Fidelity Investments uruchamia możliwość handlowania BTC, a coraz bardziej aktywny w tym temacie zaczyna być także Facebook.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wprowadzić swój komentarz!
Proszę wprowadzić swoje imię