Dubaj stanie się pierwszym smart city opartym na technologii blockchain

0
668
Dubaj DOMEM dla kryptowalut i blockchaina, dubaj, kryptowaluty, tokeneo, bitcoin, blockchain

Czy Dubaj stanie się wkrótce inteligentnym miastem opartym na blockchainie? Jest to bardzo możliwe...

Zamknij oczy i pomyśl o Dubaju. Nawet jeśli nigdy tam nie byłeś, zobaczysz zapewne bogatych szejków, piękne modelki, luksusowe hotele i nowoczesne wieżowce. To wszystko prawidłowe skojarzenia, ale miasto jest jednocześnie jednym z wiodących pod względem wdrażania nowych technologii smart city na świecie. Wkrótce na tym polu ma prześcignąć wszelką konkurencję.

Blockchain

Dyrektor Generalna Smart Dubai, dr Aisha Bint Butti Bin Bishr, uważa, że ​​miasto może stać się stolicą blockchaina i kryptowalut. Sieć bloków może w nim zintegrować wiele innowacyjnych rozwiązań.

Teraz Smart Dubai jest też organizatorem Global Blockchain Challenge, konkursu mającego na celu wyłonienie najbardziej innowacyjnych startupów z rynku blockchain z całego świata i zachęcenie ich do działania na terenie miasta.

Dr Aisha Bint Butti Bin Bishr podkreśla, że Dubaj jest dziś swoistą mekką dla inwestorów i firm z rynków nowoczesnych technologii. "Kierując się wizją naszego przywództwa, emirat stał się synonimem odważnego podejścia do awangardowych technologii i wykorzystania ich do stworzenia zaawansowanego, połączonego i bezproblemowego miejskiego doświadczenia dla mieszkańców i odwiedzających" - uważa.

Przyciągnięcie niektórych z najnowszych i najbardziej innowacyjnych startupów blockchainowych do Dubaju jest częścią programu o nazwie Dubai Blockchain Strategy 2020. Plan został wstępnie ogłoszony przez Smart Dubai i Dubai Future Foundation a jego celem jest uczynienie z Dubaju pierwszego miasto, które w pełni wykorzystuje możliwości blockchain do roku 2020.

Konkurs

Następna runda Global Blockchain Challenge odbędzie się podczas Future Blockchain Summit w dniach 2-3 kwietnia 2019 r. w Dubai World Trade Center. Konkurs jest wspólną inicjatywą Smart Dubai, Dubai Future Accelerators (DFA) oraz Dubai Future Foundation (DFF).

Startupy związane z technologią blockchain, które przejdą wstępny etapy konkursu, zostaną zaproszone na szkolenia w Dubaju. Trzej zwycięzcy konkursu otrzymają również możliwość sprzedaży i wdrożenia swoich produktów i usług w Dubaju. Zwycięzca konkursu otrzyma ponadto 20 000 USD w gotówce, zaś zajęcie drugiego i trzeciego miejsca wiąże się z  nagrodami kolejno: 15 000 i 10 000 USD.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wprowadzić swój komentarz!
Proszę wprowadzić swoje imię