Dokąd lecimy z Bitcoinem? Wapniak w rozmowie z Tomaszem Rozmusem o aktualnej sytuacji na rynku

3 min czytania

5 maja bieżącego roku na kanale YouTube prowadzonym przez Wapniaka ukazał się materiał, w którym podczas rozmowy z Tomaszem Rozmusem (CEO Tokeneo) poruszony został temat ostatnich wzrostów Bitcoina (BTC), a także obecnej sytuacji na rynku kryptowalutowym.

Hossa powraca!

Zdaniem Tomasza Rozmusa prędzej, czy później Bitcoin przebije kwotę 10 tysięcy, oczywiście Trader nie wyklucza tego, iż po drodze może wystąpić jakaś rotacja w dół. Hossa wraca jednak powoli na rynek...

Odporność na wydarzenia

CEO Tokeneo zaznaczył również, że wielu inwestorów próbuje przypisać konkretne sytuacje na rynku kryptowalutowym do zachowań Bitcoina. Niektórzy twierdzą nawet, że nagłe wzrosty BTC spowodowane zostały aferą związaną z Bitfinexem i Tetherem, o której przeczytasz tutaj. Wysnuto nawet przypuszczenia, że wskutek owych wydarzeń wszyscy zaczęli uciekać z USDT do Bitcoina. Z kolei druga teza zakładała, że to Rosja wyłożyła w rynek ogromne pieniądze. Jeszcze później wzrosty BTC próbowano powiązać z wyborami do Parlamentu Europejskiego. Teraz od czasu do czasu  możemy usłyszeć pogłoski, iż to właśnie szczyt G20 wyznaczy kierunek Bitcoina na najbliższe 2-3 lata (pojawiają się tutaj pytania, co stanie się z przepisami oraz jak owe kraje odniosą się do kryptowalut?). Jak widzimy pojawiło się wiele tym podobnych spekulacji. Oczywiście wydarzenie związane z G20 będzie dość istotne dla branży, zdaniem Tomasza Rozmusa obecne wzrosty Bitcoina są  jednak naturalne. CEO Tokeneo zaznacza również, że BTC jest po prostu atrakcyjne i na tym założeniu należałoby się skupić. Obecnie możemy zaobserwować, iż coraz więcej firm zaczyna akceptować płatności w kryptowalutach, co przyczynia się do wzrostu samej ich adopcji. Bitcoin jest pod tym względem fundamentalny...

Inwestorzy są coraz bardziej ostrożni

Co ciekawe rynek uległ dość dużej zmianie, jeżeli chodzi o samo nastawienie do inwestycji. Jeszcze jakiś czas temu mogliśmy zaobserwować, iż wiele osób kupowało kryptowaluty na tzw. hype, bez głębszej analizy tego, co robią. Obecnie inwestorzy wykazują się większą ostrożnością, oczywiście zdarza się, że niektórzy wciąż interpretują najdrobniejsze ruchy zbyt dosadnie, co może niekiedy rodzić panikę. Zdaniem Tomasza Rozmusa to własnie fundamentalni gracze weszli w posiadanie BTC. CEO Tokeneo stwierdza także, że wiele osób powinno wyzbyć się fobii. Chodzi tu głównie o to, że do analizy rynku trzeba podejść z zimną krwią, bez zbędnych emocji, by móc właściwie ocenić sytuację. Kierowanie się różnego rodzaju przesłankami nie jest właściwym zachowaniem. W momencie, gdy wzrasta fobia, rośnie też chaos i zamieszanie, a co za tym idzie większość decyzji podejmowanych w popłochu może okazać się po prostu nietrafna. Należy wziąć pod uwagę to, że rynek kryptowalutowy jest bardzo zmienny, jednak ruchy, które obecnie obserwujemy, są jak najbardziej naturalne!

Co z altcoinami?

Wiele osób zastanawia się nad tym, dlaczego w momencie, gdy Bitcoin idzie do góry reszta kryptowalut stoi w miejscu. To pytanie pada dość często. Otóż należy zrozumieć, że BTC jest fundamentalny na rynku, czego nie można powiedzieć o wszystkich innych altcoinach. To on stoi w centrum zainteresowania większości inwestorów. Oczywiście wiele projektów budzi spory potencjał i warto się nimi zainteresować. Początkowi gracze nie powinni jednak analizować wszystkiego, a skupić się wyłącznie na maksymalnie trzech wykresach. Aby obrana strategia przyniosła zamierzone efekty, trzeba się dostatecznie skoncentrować, nie osiągniemy ich, jeżeli naszą uwagę rozpraszać będzie multum innych rzeczy. Z tym chyba każdy z nas się w stu procentach zgodzi. Zapraszamy do prześledzenia całego materiału!
Komentarze