David Labhart nowym pracownikiem TRON

0
159

TRON Inc. zatrudnił David'a Labhart’a na stanowisko szefa ds. zgodności regulacyjnych. Czy będzie to miało wpływ na umocnienie pozycji firmy na rynku kryptograficznym?

Według informacji prasowej opublikowanej 9 stycznia bieżącego roku, przez Fundacje Tron, firma TRON Inc. zatrudniła David'a Labhart’a jako pierwszego szefa ds. zgodności regulacyjnych. Jest to zapewne kolejny „duży” krok, który przybliży ją do osiągnięcia znaczącej pozycji na rynku kryptograficznym.

Krótko o TRON

TRON (TRX) plasuje się w rankingu dziesięciu największych kryptowalut na świecie. Justin Sun (dyrektor generalny oraz założyciel TRON) powiedział, że firma zaangażowana jest we współprace zarówno z agencjami regulacyjnymi, jak i innymi organami z branży finansowej. Ponadto TRON skupia się na opracowywaniu projektów związanych z technologią blockchain oraz peer-to-peer (P2P, model komunikacji ulokowany w sieci komputerowej, zapewniający każdemu hostowi te same uprawnienia).

Cytując Sun’a:

Wraz z dojrzewaniem przestrzeni kryptograficznej, inwestorzy oraz agencje inwestycyjne na całym świecie muszą ufać, że TRON ma zarówno stabilny, jak i przyszłościowy kierunek wzrostu, który nie jest sprzeczny z żadnymi wymogami regulacyjnymi.

Labhart pracownikiem na wagę złota?

Jak wynika z informacji prasowej, Labhart ma pełnić nie tylko role pierwszego szefa ds. zgodności regulacyjnych, ale również obejmie funkcje radcy prawnego TRON. Związane jest to przede wszystkim z jego długoletnim doświadczeniem prawnym, jak i regulacyjnym. Jak wiemy, Labhart pracował w branży papierów wartościowych około 15 lat (w tym 10 lat w Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd, jako prokurator w Biurze Kontroli Zgodności). Karierę zawodową zaś rozpoczął w Wilmer Cutler Pickering Hale i Dorr (kancelarii prawnej). Zajmował się tam głównie działaniami związanymi z egzekwowaniem prawa karnego, prowadzeniem dochodzeń wewnętrznych, jak i postępowaniem w sprawie papierów wartościowych.

Labhart koncentrował się również na pogłębianiu wiedzy na temat rynku kryptograficznego, a ściślej ujmując zagrożeń związanych zarówno z kryptowalutami, jak i technologią blockchain. Stwierdził on również, że nowa posada w TRON to doskonały postęp w karierze, ponieważ wiąże się z jego pasją do pogranicza branży finansowej, gdzie technologia obejmuje wymogi prawne.

Podsumowując Labhart z pewnością jest dobrą zdobyczą dla TRON. Osadzenie go na stanowisku szefa ds. zgodności regulacyjnych może przyczynić się niejako do wzmocnienia pozycji firmy na rynku.

Zobacz również:Tron – milion adresów w pół roku. Nowy hegemon?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wprowadzić swój komentarz!
Proszę wprowadzić swoje imię