Czym jest bitcoin cash?

0
2611
Czym jest bitcoin cash?

1 sierpnia 2017 r. Protokół bitcoin przeszedł tzw. Hard Fork, który podzielił sieć na dwie części co dało początek "bitcoin cash".

Dlaczego tak się stało i jakie są tego konsekwencje?

Zmęczona walką i dostrzeganym brakiem postępów w debacie na temat skalowania bitcoinów i niezadowolona z decyzji o przejściu na aktualizację SegWit .(która zwiększyłaby pojemność bloku - ale nie jego wielkość - poprzez restrukturyzację sposobu przechowywania danych dotyczących transakcji). Grupa członków społeczności opracowała alternatywę dla bitcoina o innych parametrach. Nowa wersja zwiększyła rozmiar bloku z 1 MB do 8 MB.

Wyłączyli także SegWit, który według niektórych był jedynie tymczasową łatą dla problemu skalowania bitcoina. Niektórzy obawiali się również, że sieci drugiej warstwy, które SegWit umożliwił, odrzuciłyby wolumen transakcji z głównej sieci i zmniejszyłyby pozycję bitcoina.

Kolejną różnicą w protokole bitcoin cash jest trudny mechanizm korekt. Aby utrzymać względnie równomierny przepływ bloków, protokół bitcoin dopasowuje współczynnik trudności do układanki hashującej (współczynnik wskazuje jak trudno jest znaleźć nonce, który generuje skrót w ramach określonych parametrów) co 2016 bloków. Dzięki bitcoin cash, regulacja stopnia trudności jest znacznie bardziej elastyczna, dostosowując się co 600 sekund w zależności od mocy obliczeniowej w sieci.

To daje nowemu protokołowi szansę na przetrwanie. Jeśli górnicy nie kopią monety, to maleje. Przy cenie bitcoina znacznie wyższej niż bitcoin cash, ostatnie rozwiązanie byłaby opłacalna tylko wtedy, gdyby było o wiele łatwiej kopać. Innymi słowy, wartość monety może być niższa, ale górnik z powodzeniem może przetwarzać bloki częściej i zebrać więcej żetonów bitcoin cash jako nagrodę.

Handel

Pieniądze bitcoinowe można nabyć w szerokiej gamie giełd, na Bitfinex, GDAX, HitBTC, Bitstamp i Poloniex obsługują one ponad 90% wolumenu USD.

Po początkowej dezorientacji większość giełd przyjęła jako symbol giełdowy BCH, chociaż kilka nadal używa BCC (który jest również używany do oznaczenia Bitconnect, co jest jeszcze bardziej mylące).

Większość popytu od walut fiducjarnych pochodzi z dolara amerykańskiego oraz wona z Korei Południowej.

Nadchodzący podział

15 maja protokół bitcoin cash ma zostać zaktualizowany za pośrednictwem hard forka .(co oznacza, że cała sieć będzie musiała włączyć nową wersję, aby móc kontynuować uczestnictwo).

Modernizacja zwiększy rozmiar bloków z 8 MB do 32 MB i wprowadzi bardziej zaawansowane mechanizmy np. smart kontrakty. Także inne funkcje, takie jak rozszerzanie funkcji znakowania czasem, tworzenie zasobów i zarządzanie prawami.

Co teraz?

Podobnie jak w przypadku wszystkich żetonów cyfrowych, bitcoin cash jest w użyciu lub zostaje zepchnięty do cienia. Jednak akceptacja rynku wzrasta od czasu jego wprowadzenia. Niektórzy duzi detaliści akceptują płatności w kryptowalucie. Co więcej, kluczowi gracze na rynku, tacy jak Coinbase i Circle, uznali, że popyt przekroczył ich oczekiwania. Coraz więcej hedgingowych funduszy kryptograficznych dołącza BCH do swojego majątku , w odpowiedzi na zapotrzebowanie inwestorów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wprowadzić swój komentarz!
Proszę wprowadzić swoje imię