Czy Bitcoin pomoże Indiom odzyskać stracone pieniądze?

0
21
Czy Bitcoin pomoże Indiom odzyskać stracone pieniądze?

Według The Times of India w ubiegłym roku przelewy pieniężne kosztowały obywateli Indii ponad 2,3 miliarda dolarów w opłatach za przepuszczanie przelewów.

Nischal Shetty, prezes lokalnej giełdy Bitcoin WazirX, oznajmił, iż dominująca krypto-waluta może obniżyć koszty przekazu niemal do zera. W 2018 r., średnia światowa opłata za przetwarzanie przekazów pieniężnych wynosiła 7%. Opłaty procentowe stanowiły sporą część pieniędzy emigrantów wysyłających pieniądze do swoich rodzin w Indiach.

Czy Bitcoin będzie alternatywą dla kłopotliwych opłat procentowych?

Często na dużych rynkach, takich jak Indie, Chiny czy Filipiny, trudno jest przetwarzać płatności za pośrednictwem banków i dużych instytucji. Nawet jeśli nadawca płatności ma konto bankowe, ale odbiorca - zazwyczaj członek rodziny nadawcy w innym kraju - nie ma takowego. Wysyłający musi wtedy polegać na lokalnych punktach i sieciach przetwarzania przekazów.

Na przykład na Filipinach miliony pracowników polegają na takich właśnie punktach przekazu i firmach zajmujących się mikrofinansowaniem. Największymi takimi przedsiębiorstwami są Lhuiller i Palawan.

Istnieją tam dziesiątki tysięcy fizycznych punktów przekazów pieniężnych, w których odbiorcy mogą dokonywać i otrzymywać płatności, nie płacąc przy tym za wiele. Niezależnie od tego, czy w Indiach, Chinach, czy na Filipinach, opłaty za płatności zagraniczne często ponosi odbiorca.

Ze względu na stosunkowo dużą liczbę osób w Indiach i na Filipinach pracujących za granicą jako robotnicy, kwota opłat wpływających na lokalne rynki za przekazy przewyższa ich łączną wartość.

Problem w tym, że w wielu pracowników z zagranicy wysyła pieniądze z powrotem do Indii w celu finansowego wsparcia swoich rodzin. Każda część dochodu ma kluczowe znaczenie w utrzymaniu milionów gospodarstw.

Duże opłaty zmniejszają ilość pieniędzy, które otrzymuje odbiorca w Indiach. The Times of India doniosły, że w konsekwencji najubożsi obywatele są najbardziej obarczeni opłatami:

W przypadku Indii większość przekazów pochodzi z Bliskiego Wschodu, gdzie miliony imigrantów pracują w charakterze siły roboczej. Opłaty za przelewy zabierają znaczną część ich dochodów.

Głównymi punktami transferu są banki, operatorzy przekazów pieniężnych lub urzędy pocztowe. Ale punkt i metoda przekazu nie mają znaczenia – lwią część przekazywanych pieniędzy stanowią opłaty.

Przekazy krajowe mogą być znacznie tańsze i szybsze. W przypadku niewielkich płatności istnieją opłaty stałe, które niewiele się różnią od tych w ramach płatności Bitcoinem lub inną kryptowalutą.

Jednak gdy chodzi o duże płatności lub transakcje międzynarodowe, sieć blockchaina Bitcoina może łatwo przetwarzać transakcje zagraniczne za ułamek kosztów związanych z tradycyjnymi metodami przekazów pieniężnych.

Bitcoin ma przewagę - opłaty za transakcje w sieci Bitcoin nie są oparte na wartościach procentowych. W listopadzie 2018 roku Binance, największa na świecie giełda kryptowalut, przetworzyła 600 milionów dolarów za mniej niż 7 USD.

Wprowadzenie Bitcoina

Dostawcy przekazów pieniężnych prawdopodobnie zrezygnują z zaimplementowania Bitcoina. Istnieją jednak firmy Rebit i Coins.ph w południowo-wschodniej Azji, które wykorzystują kryptowaluty do rozliczania płatności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wprowadzić swój komentarz!
Proszę wprowadzić swoje imię