Crowdfunding kapitałowy – czym jest i jak działa? [Wapniak i Tomczyk]

0
72
crowdfunfing-wapniak-i-mateusz-tomczyk

Czym jest crowdfunding? W jaki sposób przeprowadzić emisję udziałową? Które państwa mają najbardziej przyjazne regulacje?

Crowdfunding kapitałowy bywa często określany mianem finansowania społecznościowego. W materiale wideo udostępnionym na kanale Wapniaka Mateusz Tomczyk zwraca uwagę na to, iż może to być standardowa emisja akcji. W procesie tym udziały emituje się do konkretnych osób; zarówno inwestorów prywatnych, jak i instytucjonalnych. Jednostka, która nabywa udziały w danym startupie ma prawo głosu oraz dywidendy (rocznego podziału zysków spółki).

Cowdfunding na rynku europejskim

Tego typu emisję przeprowadzane są poza Polską, ponieważ przepisy prawne pozwalają firmom na więcej. Pojawia się tutaj możliwość zbiórki do 2,5 miliona euro w skali rocznej dla dowolnej liczby osób z dowolnych krajów. Nie ma minimalnej kwoty inwestycji. Na samym początku należy wybrać kraj, w którym chcemy przeprowadzić crowdfunding. jednym z państw o bardzo przyjaznych przepisach regulacyjnych jest Estonia. Zdobycie licencji na przeprowadzenie emisji jest w tym kraju naprawdę proste. Wystarczy do tego niecały miesiąc oraz zaświadczenie o niekaralności członków zarządu i udziałowców.

Emisja udziałowa – jak działa?

Do tego, aby przeprowadzić crowdfunding wystarczy mieć dobry biznesplan oraz pomysł na dalszy jego rozwój. Następnym etapem jest założenie spółki i stworzenie ram prawnych do tego typu zbiórki. Należy również pamiętać o marketingu, który musi być skuteczny, by przyciągnąć potencjalnych inwestorów.

Więcej na ten temat znajdziesz w materiale wideo!

Avatar
Pasjonatka nowych technologii i ich zastosowań. Nieustannie obserwuje rynek, by dostarczać swoim odbiorcom codzienną dawkę najnowszych informacji ze świata kryptowalut. Wierzy w potencjał blockchaina oraz w to, że technologia ta jest w stanie zrewolucjonizować wiele branż.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wprowadzić swój komentarz!
Proszę wprowadzić swoje imię