Craig Wright: to ja jestem Satoshi Nakamoto

0
89
tokeneo, kryptowaluty, Craig Wright to ja jestem Satoshi Nakamoto

Australijski informatyk i biznesmen, Craig Wright, twierdzi, że to on jest Satoshi Nakamoto.

Kim był Satoshi Nakamoto?

Jak wynika z postu opublikowanego na portalu społecznościowym Medium 8 lutego, to Craig Wright miałby stać za stworzeniem najpopularniejszej kryptowaluty na świecie – Bitcoina. Mimo że Bitcoin świętował ostatnio dziesiąte urodziny wciąż nie znamy prawdziwej tożsamości jego twórcy ukrywającego się pod pseudonimem Satoshi Nakamoto. Wypowiedź Craiga Wrighta może rzucać na tę sprawę nowe światło.

Blockchain to pożywka dla rządów

Zdaniem Craiga Wrighta technologia Blockchain może być nadal kontrolowana centralnie i zmuszana do działania w ramach prawnych jurysdykcji. W związku z tym nie powstrzyma rządów przed nakładaniem podatków, ani nie spowoduje bankructw banków. Zdaniem australijskiego biznesmena technologia rozproszonej księgi rachunkowej nie została stworzona w celu decentralizacji świata. Blockchain miał zostać stworzony po to, by śledzić obywateli i sprawdzać, kiedy łamane jest prawo.

Co z Bitcoinem?

To jednak nie wszystko. Jak twierdzi Wright stworzenie kryptowaluty Bitcoin nie polegało na ustanowieniu anonimowego systemu przekazywania pieniędzy. Bitcoin miał zostać stworzony, by utrudnić przepływ środków „drapieżnikom” i scamerom.

Rządy mu podziękują

Bitcoin jest niezmienną księgą danych. Przechowywana zawartość jest stała i pozostawia ślady, których nie można zmienić. Jak twierdzi Wright jest to cecha, którą docenią przede wszystkim rządy.

Wright mówi:

Miałem dużo pomocy po drodze. Bez Hala kod przestałby działać za każdym razem. Nie zamierzam wymieniać osób, które mi pomogły, ale Bitcoin zaczął z powodu moich pomysłów. To był mój projekt i to jest moje dzieło.

Podsumowując Wright stwierdził, że jest Satoshi, a jego obowiązkiem jest dopilnowanie, by siła Bitcoin nie została podważona przez przestępców.

Myślicie, że mówi prawdę?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wprowadzić swój komentarz!
Proszę wprowadzić swoje imię