Coinbase umożliwia płatności poprzez PayPal

0
52

Coinbase, główna giełda kryptowalutowa w Stanach Zjednoczonych rozszerza płatności PayPal na kraje europejskie. W USA usługa została wprowadzona w zeszłym roku. Teraz została poszerzona o kraje Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu, w którego skład wchodzi Islandia, Lichtenstein, Norwegia i Szwajcaria.

Coinbase bezpieczny dla klientów

Coinbase przykłada dużą wagę do bezpieczeństwa swojej platformy. Dzięki zintegrowanym płatnościom zwiększy się zarówno bezpieczeństwo jak i łatwość korzystania z usług firmy. Jak można przeczytać na oficjalnym blogu firmy Coinbase:

„Staramy się, aby Coinbase było najbezpieczniejszym i najłatwiejszym miejscem do korzystania z krypto-waluty - oferując wygodne opcje wypłat, takie jak PayPal, to kolejny duży krok w tym kierunku.”

Przed wprowadzeniem integracji, jedynymi opcjami dla klientów z Europy były płatności SEPA i UK Faster Payments. PayPal jest jednak najczęściej używaną aplikacją płatniczą na świecie, zatem zintegrowanie jej z giełdą było dużym krokiem w stronę europejskich klientów.
Oprócz przyjaznych płatności, Coinbase stara się dać wsparcie w kategoriach walut fiducjarnych. Operuje swoimi możliwościami w taki sposób, aby nie przekroczyć granic ustawodawstwa kryptowalutowego. Jednym z takich działań wspierających jest rozpoczęcie handlu pozagiełdowego (OTC) dla klientów instytucjonalnych.
Więcej o PayPal
Aktywna liczba użytkowników aplikacji przekracza obecnie 254 miliony. Co ciekawe, historycznie platforma ma pewien związek z kryptowalutami. Zarząd firmy przyjął stanowisko pro-blockchain, a jak twierdzi sam współzałożyciel firmy Luke Nosek:

"Wielu ludzi o tym nie wie, ale początkowa misja PayPal polegała na stworzeniu globalnej waluty niezależnej od ingerencji tych, jak wiecie, skorumpowanych karteli banków i rządów, które deprecjonowały swoje waluty."

Jak informowaliśmy, w grudniu PayPal uruchomił system nagradzania pracowników oparty na blockchain. Celem tego działania było zachęcenie do udziału w programach związanych z innowacją. Firma złożyła również wniosek patentowy w USA w zeszłym roku, aby zwiększyć szybkość płatności krypto-walutowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wprowadzić swój komentarz!
Proszę wprowadzić swoje imię