Coinbase i Binance dominatorami na rynku

1 min czytania
Coinbase i Binance dominatorami na rynku

W kwestii liczby użytkowników odwiedzających giełdy kryptowalutowe, Coinbase oraz Binance nie mają sobie równych. Mogą się pochwalić ponad milionem wizyt każdego dnia.

Systematyczne wzrosty w 2019 roku

Dokładne wyliczenia przedstawił na Twitterze Kevin Rooke. Obejmują one czas od października 2018 roku do maja br. Da się zauważyć, że zarówno w przypadku Coinbase, jak i Binance, wzrosty zaczęły się w momencie, gdy kryptowaluty wyraźnie odżyły na rynku.

Wątpliwości

W środowisku pojawiają się wątpliwości, czy to najlepsze dla tej branży, że spora większość zainteresowania jest w rękach dwóch firm. Jej największym atutem do tej pory była szeroko pojęta decentralizacja. Podejrzewa się, że taki stan rzeczy może doprowadzić np. do tego, że wielki bank zechce nabyć kryptowaluty, ich handel staje się scentralizowany. To z kolei sprawi, że inni wielcy gracze sektora bankowego zaczną być zainteresowani rynkiem. Niemniej jednak, kryptowaluty, mimo wielu wątpliwości i niepewnej pozycji na rynku, trwają już ponad 10 lat. Swoje robi też technologia blockchain, która rewolucjonizuje coraz bardziej życie wielkich i mniejszych firm.
Mocna pozycja największych graczy
Zarówno Coinbase, jak i Binance, dokonały wiele, żeby zająć swoją obecną pozycję na rynku. Przez to jednak stają się niezbędne do tego, aby branża funkcjonowała tak dobrze, jak do tej pory. Ostatni atak hakerski na Binance był niezwykle dotkliwy dla całego rynku. Obie giełdy miały też bardzo jednoznaczne stanowisko w sprawie Bitcoina SV, który przez wiele giełd został wycofany. Uważa się, że najwięksi gracze powinni byli zachować neutralne stanowisko, aby nie budzić podejrzeń o stronniczość na rynku.
Komentarze