Co ludzie wiedzą o Bitcoinie? [WIDEO]

0
118

Producentka telewizyjna i gospodarz pokazu blockchain / tech NBTV Naomi Brockwell zapytała zwykłych ludzi co wiedzą o Bitcoinie. Ich odpowiedzi pokazują nam, że jeszcze daleko jest, aby wciągnąć kryptowaluty do mas.

Co ludzie wiedzą o krypto? 
Pomiędzy dzikimi wahaniami cen, nowymi urządzeniamipomysłami regulacyjnymi czy wejściem krypto do banków łatwo można się zatracić w ten rodzaj przestrzeni wirtualnej. I równie łatwo można zapomnieć, że istnieje reszta świata, błogo nieświadoma. Autorka poniższego filmu, działająca w przestrzeni krypto od 2013 r., sama przyznaje, że nie zdawała sobie sprawy, jak niewiele ludzie wiedzą o Bitcoinie.

Takie nieporozumienia...
Większość ludzi słyszało o Bitcoinie, ale to jednak nie oznacza, że ​​wiedzą, czym jest. Po usłyszeniu tego słowa wśród ludzi powstaje jeszcze wiele zamieszania. Jeden z rozmówców Naomi Brockwell mówi:

"Gdy umieścisz dowolne słowo przed słowem 'coin', to otrzymasz Bitcoin."

Tak naprawdę wiedział jedynie, że to są pieniądze "w Internecie". Nie był jednak pewny, jak je wysłać - faksem czy e-mailem? Kolejny z uczestników rozmowy wiedział natomiast, że Bitcoin jest wydobywany. Myślał jednak, że wydobywa się go poprzez uderzanie bloków w Internecie, jak tych w grze Mario albo w grze Minecraft.
Inny rozmówca powiedział znowu, że:

"Bitcoin jest jak dług bez uzasadnionej obietnicy do spełnienia."

Dalej sam przyznał, że tak naprawdę nie wie o tym nic, wskazując że:

"Jest to tajemnicza [cryptic] waluta, która oznacza, że ​​obecnie jest dość tajemnicza."

Odpowiedzi uczestników prowadzą do wniosku, że większość ludzi na świecie jest bardzo zdezorientowana Bitcoinem i tym, czym jest kryptowaluta.
Ludzie chcą wiedzieć więcej!
Media odegrały pomocną rolę w zdobywaniu informacji o Bitcoinach i krypto. Niestety przyczyniły się też do zmieszania ludzi błędnymi faktami i niejasnymi stwierdzeniami. Ludzie np. widzą obrazy Bitcoinów i postrzegają BTC jako rzeczywistą monetę, a nie ciąg liczb i liter. Społeczeństwo chce to wiedzieć i uczyć się więcej. Tak jak wskazał jeden z respondentów:

"Czuję, że gdyby ktoś mnie nauczył o Bitcoinie, byłbym naprawdę zainteresowany... Ale kiedy mam Google Bitcoin, nigdy nie dostaję żadnych odpowiedzi."

Inny z uczestników natomiast powiedział:

"Jestem naprawdę ciekawy, chciałbym dowiedzieć się więcej o Bitcoinie."

Wniosek zatem nasuwa się jeden: przed nami wiele pracy, aby wyjaśnić ludziom czym jest Bitcoin. Jednak fakt, że dotarł on tak daleko, że większość świata nie wie, co to jest - zachęca!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wprowadzić swój komentarz!
Proszę wprowadzić swoje imię